Більше 10,8 тисяч військовослужбовців відновили свою службу після служби за контрактом, а близько 600 осіб були засуджені, повідомила спеціалізована прокуратура Центрального регіону.

На сьогодні більше 10,8 тисяч військових скористалися можливістю добровільно повернутися після самовільного залишення своїх підрозділів.
Цю інформацію оприлюднила спеціалізована прокуратура Центральної області.
У відомстві зазначили, що відповідно до Закону № 4392-IX, військовослужбовці, які самовільно покинули свої частини чи місця служби або дезертирували, мають можливість повернутися до своїх підрозділів без жодних наслідків у кримінальному плані до 30 серпня 2025 року.
Водночас у спецпрокуратурі нагадали, що з 27 січня 2023 року набули чинності зміни до Кримінального кодексу, відповідно до яких особи, які самовільно залишили місце служби, можуть бути засуджені лише до реального покарання - від 5 років позбавлення волі. Закон виключає можливість умовного терміну чи більш м'якого покарання.
"За інформацією прокуратури, майже 600 військових уже отримали покарання в межах цієї міри."
Спецпрокуратура Центрального регіону працює у Житомирській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській та Чернігівській областях.
Наприкінці серпня 2024 року Верховна Рада декриміналізувала перший факт СЗЧ чи дезертирства військовослужбовців. У листопаді ВР ухвалила законопроєкт, що дозволяє повернутися з СЗЧ на службу без судових вироків. У січні 2025 року Рада знову продовжила строк добровільного повернення після СЗЧ - до 30 серпня. У застосунку Армія+ створили сервіс, в якому військовослужбовець може повідомити про намір повернутись на службу після СЗЧ.