Оперативні новини Києва

Безумовне та всебічне припинення вогню на термін не менше 30 діб: Спільна декларація керівників Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України.

Після зустрічі, що відбулася в Києві 10 травня 2025 року, керівники Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України ухвалили спільну декларацію.

За інформацією Цензор.НЕТ, президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву керівників п'яти держав у своєму телеграм-каналі.

Вони досягли згоди про те, що з понеділка, 12 травня, необхідно запровадити абсолютно безумовне припинення вогню, яке триватиме не менше 30 днів.

Вони погодилися, що безумовне припинення вогню за визначенням не може бути обмежене жодними умовами. Якщо Росія висуватиме такі умови, це можна розглядати лише як намагання продовжити війну та підірвати дипломатію.

Вони наполягають на тому, щоб режим припинення вогню охоплював усі сфери: в повітрі, на воді та на землі.

Вони акцентували увагу на необхідності ефективного моніторингу, який можна успішно здійснити завдяки тісній співпраці зі Сполученими Штатами.

Вони погодилися, що припинення вогню має тривати щонайменше 30 діб, щоб створити простір для дипломатії. Протягом цього періоду дипломатична робота має бути зосереджена на окресленні безпекових, політичних і гуманітарних засад миру.

Вони привітали те, що заклик до припинення вогню і проведення змістовних переговорів підтримує як Європа, так і Сполучені Штати.

Вони акцентували на критичній важливості посилення Сил оборони та безпеки України, вважаючи це ключовою умовою для забезпечення суверенітету й захисту країни. Однією з основних складових механізму безпеки для України повинні стати спеціалізовані гарантійні сили (контингент).

Вони погодилися: якщо Росія відмовиться від повного й безумовного припинення вогню, слід застосувати більш жорсткі санкції до її банківського та енергетичного секторів, націлені на викопне паливо, нафту й тіньовий флот.

Вони вирішили прийняти потужний 17-й пакет санкцій ЄС, узгодивши його з обмеженнями, запровадженими Великою Британією, Норвегією та Сполученими Штатами.

Вони домовилися продовжити роботу над ефективним використанням заморожених російських активів та обговорити це питання на наступному саміті G7.

Вони підтвердили свою готовність продовжувати підтримувати обороноздатність України, зокрема українських збройних сил. Це включає в себе фінансування для зміцнення оборонної стійкості та інвестиції в виробництво озброєнь як на території України, так і в країнах Європи в рамках спільних ініціатив", - зазначено в заяві, опублікованій Зеленським.

Зібрання Коаліції бажаючих 10 травня.

Нагадаємо, у суботу, 10 травня 2025 року, у Києві розпочалася зустріч лідерів країн "Коаліції охочих".

До Києва завітали президент Франції Емманюель Макрон, прем'єри Польщі та Великої Британії Дональд Туск і Кір Стармер, а також канцлер Німеччини Фрідріх Мерц.

Після проведення зустрічі "Коаліції охочих" у столиці України 10 травня, президент Володимир Зеленський разом із декількома європейськими лідерами здійснили телефонну бесіду з президентом США Дональдом Трампом.

Як повідомив керівник Міністерства закордонних справ, Україна разом із усіма своїми партнерами готова до безумовного і повного припинення вогню на всіх фронтах — на землі, в повітрі та на морі — на термін не менше 30 днів, починаючи з 12 травня.

У свою чергу, прес-секретар диктатора Російської Федерації Володимира Путіна Дмитро Пєсков повідомив, що Росія розгляне ініціативу щодо 30-денного припинення вогню.

Читайте також