Оперативні новини Києва

Правила щодо відстрочки від мобілізації стали більш суворими: кого не зможе врятувати бронювання від ТЦК.

В Україні умови для отримання відстрочки від мобілізації стають дедалі суворішими. Уряд переглянув критерії для підприємств, працівники яких можуть претендувати на "бронь". Тепер у цьому переліку наводиться більше чітких вимог, зменшуючи можливості для обходу правил.

Кабінет Міністрів вніс серйозні зміни до механізму, за яким компанії, установи та організації визнаються критично важливими для економіки та життя країни в умовах війни Ці нововведення безпосередньо впливають на можливість їхніх працівників отримати відстрочку від мобілізації.

Раніше визначення того, хто є "критично важливим", базувалося на територіальному підході і часто не містило чіткого списку галузей. Наразі ситуація змінилася. Тепер акцент робиться на конкретних деталях.

Тепер процес відбору таких підприємств здійснюватимуть обласні адміністрації, а також Київська та Севастопольська держадміністрації, за необхідності залучаючи військові адміністрації. Проте відбір буде проводитися не для всіх без винятку, а лише для тих, які відповідають новим критеріям діяльності або ж належать до комунальної власності.

Тепер уже не достатньо просто вважатися "важливою" організацією в очах місцевих органів влади. Необхідно активно працювати в одній з визначених сфер діяльності.

По-перше, важливо забезпечити більшу організованість і зменшити суб'єктивні оцінки. Раніше існувала можливість потрапити до переліку критично важливих підприємств, навіть якщо вони не зовсім відповідали профілю. Тепер це навряд чи буде можливим, оскільки критерії стали більш чіткими і об'єктивними, а не залежними від особистих зв'язків.

Окрім того, протягом тридцяти днів з моменту набуття чинності всі державні адміністрації зобов'язані здійснити перевірку наявних списків, щоб упевнитися, що ті, хто отримав "бронь", дійсно відповідають новим критеріям.

За офіційними інформацією, на початку 2025 року в Україні близько 950 тисяч осіб отримали відстрочку від мобілізації внаслідок виконання "критично важливих" завдань. Це число приблизно дорівнює кількості військовослужбовців Збройних Сил України.

Проте існує одна ключова вимога: місячна зарплата цих працівників повинна становити не менше 20 000 гривень. Тому, якщо ви працюєте "в тіні" або отримуєте мінімальну оплату, шанси на отримання броні в майбутньому зменшуються.

Нове регулювання покликане знайти баланс між вимогами армії та економічними інтересами. Тепер випадкові компанії не зможуть просто так використовувати статус "життєво важливих", щоб уникнути призову своїх співробітників. Таким чином, всі нові рішення щодо броні опиняться під ретельним контролем як для бізнесів, так і для їхніх працівників.

Нагадаємо, що мобілізованим нагадали про податкові пільги: на що можна розраховувати.

Раніше ми повідомляли, що "Умовляють мобілізувати": у ТРО стверджують, що пенсіонерів не втримати вдома.

Читайте також