Оперативні новини Києва

Правоохоронні органи виявили 13 осіб, які організували та брали участь у схемах для тих, хто прагнув уникнути відповідальності.

Служба безпеки разом із Національною поліцією виявила три методи уникнення мобілізації та незаконного виїзду за межі країни чоловіків призивного віку.

В результаті масштабних операцій, проведених у Київській області, Львові та Одесі, правоохоронці затримали 13 осіб, які були причетні до організації незаконних схем. Виявилось, що за хабарі, які коливалися від 1,5 до 12 тисяч доларів, вони сприяли ухилянтам у отриманні фальшивих документів про інвалідність, що дозволяло їм уникнути призову.

Повідомляється, що у Київській області затримали завідувача неврологічним та нейрохірургічним відділенням однієї з лікарень, а також її спільника - лікаря-травматолога. Вони за певну винагороду підробляли медичні історії призовників. Після цього ці підроблені документи надсилали до центру медико-соціальної експертизи, де "підтверджували" діагнози та призначали групи інвалідності.

У Львові підозру отримали колишня голова і троє посадовців міжрайонної МСЕК, які фальсифікували історії хвороб, а потім видавали чоловікам медичні довідки про непридатність до військової служби.

У Одесі правоохоронці затримали двох керівників відділів міських лікарень та секретаря голови місцевої медико-соціальної експертної комісії, які займалися продажем підроблених довідок про інвалідність військовозобов'язаним. У цій незаконній схемі також брали участь чотири безробітні, які виконували роль посередників, шукаючи потенційних покупців.

На сьогоднішній день усім затриманим оголошено підозру у вчиненні злочинів за кількома статтями Кримінального кодексу України.

Підозрюваним загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.

Згідно з першим пунктом статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою до тих пір, поки її провина не буде доведена в установленому законом порядку та підтверджена вироком суду. Вона не може зазнати кримінального покарання доти, поки не буде встановлена її винуватість.

ДБР 4 жовтня викрило керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу на незаконному збагаченні у великих розмірах, до якого можуть бути причетні інші члени родини. Під час обшуків знайшли готівку в еквіваленті $6 млн. При цьому Тетяна Крупа намагалась викинути у вікно майже пів мільйона доларів.

Головний редактор інформаційно-аналітичного порталу "ЦензорНет", Юрій Бутусов, посилаючись на свої джерела, повідомив про наявність близько п'ятдесяти прокурорів з Хмельниччини, які мають статус інваліда II групи. Він також навів імена кожного з них.

В результаті, Олексій Олійник, який очолював Хмельницьку обласну прокуратуру і, за певними даними, має інвалідність, покинув свою посаду. Тим часом Офіс генерального прокурора України ініціював розслідування.

Згідно з результатами початкового розслідування, проведеного громадським "Центром протидії корупції", виявлено, що фальшиві документи про інвалідність, що забезпечують регулярні виплати пенсій, мають місце не лише у Хмельницькій області, а також у Харківській, Сумській та Дніпропетровській областях серед прокурорів.

22 жовтня президент Володимир Зеленський видав указ №732/2024, згідно з яким медико-соціальні експертні комісії будуть розформовані з 31 грудня 2024 року.

25 жовтня уряд ухвалив стратегію боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями в медико-соціальних експертних комісіях.

28 жовтня в урядових колах розвіяли побоювання стосовно того, що ініціатива з боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями в МСЕК може негативно позначитися на виплатах для осіб з інвалідністю.

29 жовтня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11225, що має на меті покращення процесів медико-соціальної експертизи.

4 листопада уряд розробив і подав до Верховної Ради законопроєкт, що передбачає скасування медико-соціальних експертних комісій.

Президент Володимир Зеленський 18 листопада підписав законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.

Читайте також