"Ракета досягне мети за 2 хвилини": фахівець розповів, чому відновлення пасажирських авіаперевезень в Україні наразі є недосяжним.
В Україні немає потреби відкривати аеропорти, а небо має залишатися закритим. Головна проблема - у неможливості забезпечити повну безпеку пасажирських авіаперевезень, особливо з аеропорту "Бориспіль" у Києві.
Таку позицію в коментарі для OBOZ.UA висловив авіаційний експерт, старший науковий співробітник Національного авіаційного університету Валерій Романенко. Він зазначив, що існують встановлені норми, відповідно до яких час, відведений для евакуації пасажирів з літака на землі, складає 90 секунд.
Після цього необхідно швидко дістатися до укриття, дочекатися всіх, хто зможе туди добігти, і закрити двері. Ракета (балістична, - ред.) з Брянської області надійде максимум через дві хвилини після її виявлення. Але варто врахувати, що вона не буде помічена одразу після запуску — на це піде кілька десятків секунд. Таким чином, вона може досягти "Борисполя" за дві хвилини, - зазначив експерт.
Крилата ракета, за його словами, забезпечить евакуацію протягом 5-10 хвилин. "Проте ситуація з балістичними ракетами є досить складною", - зазначив фахівець.
Він також зазначив, що реалізувати "залізний повітряний коридор" від західного кордону до аеропорту "Бориспіль" практично неможливо. "Якщо тільки пробурити тунель під землею, але й ці варіанти виглядають нереалістично", - переконаний експерт.
Згідно з висловленнями Романенка, відкриття аеропортів на українських землях під час війни з Росією є лише "риторичним питанням". Авіакомпанії не можуть виконувати рейси без страховки, а страхові організації вимагають, щоб повітряний простір над Україною залишався закритим для ворожих ракет.
"Відновлення функціонування аеропортів можливе лише за умови повного закриття українського повітряного простору для російських ракет і безпілотників. Страхові компанії стверджують, що готові відновити свою діяльність, але тільки за умови повного закриття неба України, починаючи з січня", - підкреслив експерт у сфері авіації.
Нещодавно в Україні розгорнулася жвава дискусія щодо відновлення авіаційних маршрутів. Міністерство розвитку громад та територій представило план дій, що передбачає відкриття повітряного простору країни під час дії воєнного стану.
Як повідомляв OBOZ.UA, за словами авіаційного експерта Богдана Долінце, російські "Шахеди" не становлять загрози для цивільних літаків у повітрі через обмеження їхньої висоти, але вони можуть бути небезпечними для аеропортів. Повна заборона на польоти залишається, розглядаються лише обмежені можливості для поновлення рейсів у разі посилення ППО.