Оперативні новини Києва

Згідно з інформацією ЗМІ, рішення Сполучених Штатів щодо зняття обмежень на дальні удари стосується виключно Курської області.

Згідно з інформацією з джерела, це рішення було прийнято з метою запобігання подальшій відправці Північної Кореєю своїх військових в Росію для участі у конфлікті в Україні.

"Американські чиновники сподіваються, що якщо північнокорейські війська в Курську зазнають удару, Пхеньян може переглянути своє рішення про відправку військ до Росії, і російська контратака в Курську провалиться", - додає AXIOS.

Водночас, Джон Харді, заступник директора російської програми Фундації "На захист демократії" (FDD), висловлює думку, що дозволи на використання далекобійної зброї не слід обмежувати лише територією Курської області. Він вважає, що ураження високопріоритетних цілей по всій території Російської Федерації може надати Києву перевагу в можливих переговорах. Це, зокрема, може змусити Москву ввести мораторій на атаки на критично важливу енергетичну інфраструктуру.

Слід підкреслити, що в Україні протягом останніх кількох місяців неодноразово зверталися до Сполучених Штатів Америки та інших партнерів з проханням надати дозвіл на використання їхнього озброєння для атак на військові об'єкти Росії, які розташовані далеко за межами українських кордонів. Проте, Вашингтон раніше виявляв обачність щодо таких пропозицій.

Учора, 17 листопада, західні ЗМІ повідомили, що адміністрація президента США Джо Байдена надала Україні дозвіл використовувати американську зброю для атак на російську територію.

Після Сполучених Штатів аналогічні дозволи отримали також Франція та Великобританія. Додаткові відомості з цього приводу представлені у матеріалах РБК-Україна.

Читайте також