Росія здійснила напад на Україну за допомогою дронів та ракет: системи протиповітряної оборони діяли в 14 регіонах.
У ніч з 19 на 20 листопада Росія здійснила масштабну атаку на територію України, застосувавши більше ста безпілотників і шість ракет. Системи протиповітряної оборони працювали в 14 регіонах країни.
Цієї ночі війська агресора здійснили запуск зенітної керованої ракети С-300 з території Бєлгородської області, націлившись на Харківську область. Крім того, було проведено атаки п'ятьма керованими авіаційними ракетами Х-59/69, які вразили регіони Дніпропетровської, Чернігівської та Сумської областей.
Російські збройні сили використали керовані авіабомби, а також запустили 122 дронів типу "Шахед" і безпілотники невідомого типу з територій Курська, Орла та Приморсько-Ахтарська.
Для відбиття атак було задіяно авіацію, зенітні ракетні війська, мобільні вогневі групи та підрозділи радіоелектронної боротьби. Станом на 11:00 вдалося знищити дві авіаційні ракети Х-59/69 і 56 ворожих дронів.
Сили протиповітряної оборони діяли в таких регіонах, як Київщина, Черкащина, Чернігівщина, Полтавщина, Кіровоградщина, Житомирщина, Хмельниччина, Сумщина, Миколаївщина, Херсонщина, Запоріжжя, Дніпропетровщина, Донецька область та Харківщина.
В різних регіонах було зафіксовано втрату ще 58 безпілотників; п’ять з них повернулися на російську територію, а один – в Білорусь.
Зазначимо, що Брайан А. Ніколс, заступник держсекретаря США з питань Західної півкулі, офіційно підтвердив, що адміністрація Білого дому надала дозвіл Україні на застосування далекобійної зброї для атак на російські території, повідомляє Globo.
Він підкреслив, що конфлікт почався з неспровокованого вторгнення Росії в Україну. За його словами, саме Росія контролює, як довго триватиме ця війна, і рішення про закінчення конфлікту повністю залежить від її дій.
"Війна може припинитися миттєво, якщо Росія виведе свої війська з території України та визнає її кордони", - підкреслив Ніколс.
Він вважає, що надання Україні нових оборонних можливостей, включаючи дальнобійні системи зброї, що отримали схвалення від президента Джо Байдена, може значно зміцнити її потенціал у захисті власних територій. Більш того, це може стати чітким сигналом для Росії, що застосування сили для анексії українських земель є безперспективним.
Водночас, Російська Федерація офіційно переглянула свою ядерну доктрину, збільшивши обставини, за яких може бути використана ядерна зброя. Цей указ підписав президент Росії Володимир Путін.
Відповідно до оприлюднених оновлень, новими підставами для здійснення ядерного удару стали:
Цей документ підкреслює потенційну можливість використання ядерної зброї, навіть у випадках, коли дії не мають прямого зв'язку з ядерною загрозою.