"Росія виступає в ролі агресора": Лавров зробив спробу залякати Данію через передачу F-16, але отримав рішучу відсіч.
Росія не насмілиться напасти на НАТО, зазначили у Копенгагені
У Данії відреагували на заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, який наважився погрожувати Копенгагену через постачання Україні винищувачів F-16. Данський уряд підкреслив, що Росія є агресором, і що істеричні коментарі з її боку не мають змоги залякати цивілізовані нації.
Зокрема, Лавров у своєму виступі перед російськими пропагандистами висловив думку, що рішення Данії надати Україні винищувачі F-16 нібито "сприяє подальшій ескалації" конфлікту в Україні. У зв'язку з цим, Росія планує "вжити відповідних заходів" стосовно Данії.
У відповідь на це міністр оборони Данії Троелс Лунд Поульсен сказав, що залякування Лаврова не повинні когось обманювати. Лавров намагається залякати цивілізовані країни, які підтримують Україну у боротьбі проти російських загарбників, але Росія ніколи не насмілиться почати війну проти НАТО. Максимум, на що здатні росіяни - спробувати влаштувати саботаж постачань озброєння та навчання українських пілотів на данській території. Все це є черговим підтвердженням того, що Данія та Європа повинні підтримувати Україну.
"Необхідно підкреслити, що для Данії немає прямої військової загрози з боку Росії. Як член НАТО, ми маємо потужну систему безпеки, яка створена для підтримки нас у разі виникнення будь-яких конфліктів," — зазначив він.
Міністр закордонних справ Данії Ларс Лекке Расмуссен також висловив свою думку щодо загроз, які озвучив Лавров. Він зазначив, що це вже не перший випадок, коли Лавров "брязкає зброєю", але такі заяви не повинні викликати страх у людей.
"Я приймаю це з великою рівновагою. Підтримка України в її праві на самозахист є абсолютно виправданою, і ми продовжимо надавати цю підтримку. Росія виступає в ролі агресора в цій ситуації", - підкреслив Расмуссен.
Як повідомляв "Телеграф", західні медіа раніше зазначали, що до кінця 2024 року Україні, ймовірно, не вдасться сформувати повну ескадрилью винищувачів F-16. Зважаючи на нестачу пілотів, необхідну кількість літаків країна навряд чи отримає до весни чи літа 2025 року. Ескадрилья складається з 20 літаків і 40 пілотів. Через певні обставини інформація щодо кількості F-16, які вже були передані Києву партнерами, залишається конфіденційною.
Зазначимо, що Україна довго домагалася отримання цих сучасних винищувачів від західних партнерів. "Телеграф" повідомляв, що навесні 2023 року було створено авіаційну коаліцію під керівництвом Данії та Нідерландів для підготовки українських пілотів та передачі літаків. Навчання українських військових льотчиків проходило в прискореному режимі і тривало менш як рік замість звичайних п'яти років.