Оперативні новини Києва

Служба безпеки України ліквідувала агентурну мережу російського Головного розвідувального управління, що планувала здійснення диверсій на об'єктах "УЗ". Фото.

Контррозвідка Служби безпеки України ліквідовала агентурну мережу ГРУ Російської Федерації, що планувала організувати масове сходження потягів "Укрзалізниці" з колій, які використовуються для постачання зброї та техніки на фронт для українських захисників. Серед учасників цієї мережі виявився житель Рівного, а його кураторами стали зрадники Роман Якимчук та Олександр Ігнатьєв, які втекли до тимчасово окупованого Криму після 2014 року.

27 грудня прес-служби Служби безпеки України та Київської міської прокуратури повідомили про важливу подію. За інформацією українських спецслужб, контррозвідка СБУ вдалося зупинити великомасштабні диверсійні акти на об'єктах "УЗ".

За результатами спецоперації викрито та нейтралізовано агентурну мережу російської воєнної розвідки ГРУ.

Шпигуни отримали "місію" провести ряд вибухів на залізничних коліях, які забезпечують постачання на фронтові позиції.

Завдяки проактивним заходам вдалося затримати російського агента, який планував зірвати перший рейс потяга.

Учасником справи став житель Рівного, який був працівником 316-го розвідцентру ГРУ, розташованого в анексованому Криму.

Раніше цей чоловік мав судимість за злочини, пов'язані з торгівлею людьми, і перебував під наглядом протягом іспитового терміну.

Він створював саморобний гальмівний механізм, призначений для того, щоб спровокувати з сходження ешелону з боєприпасами з колії.

Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, чоловік, виконуючи завдання супротивника, прибув до Харкова, де, спираючись на надані координати, виявив тайник зі зброєю, що містив гранатомет РПГ-7 і відповідні боєприпаси.

Він перемістив озброєння в нову локацію і приховав його в лісі, після чого надав кураторам точні координати цього сховища. У подальшому планувалося використати цю зброю для проведення підривної діяльності на українській території.

У вересні 2024 року фігурант отримав нове завдання - вчинити диверсії на залізниці в західних областях України, де прямують потяги із цивільними та гуманітарним вантажем.

Завдяки відмінному знанню місцевості, рівнянин самостійно визначив ідеальну локацію для проведення диверсії – залізничну лінію, що розташована неподалік оборонного комплексу "Тараканівський форт".

Для фіксації диверсії в режимі реального часу фігурант розмістив навколо залізничного полотна декілька камер, що були замасковані під виглядом пташиних гнізд.

За задумом диверсанта, потяг мав зійти з рейок, що призвело б до руйнування залізничного полотна, самого потягу та пошкодження вантажу.

До складу агентурної мережі входили ще дві особи, які зрадили, і наразі ховаються в окупованому Криму, де оселилися після 2014 року.

Організацією мережі займався 43-річний Роман Якимчук, тоді як "зв'язковим", який підбирає і формулює завдання для агента, виступав колишній співробітник правоохоронних органів України Олександр Ігнатьєв. Цю особу було звільнено у 2014 році через корупційні дії та зловживання алкоголем.

Для співпраці з агентом у Києві вони направили запит до ГРУ Росії на суму 100 тисяч доларів. Агенту, який працював у столиці України, було обіцяно 40% від цієї суми.

Залишок коштів Якимчук і Ігнатьєв мали намір розділити між собою, не повідомляючи про це керівництву ГРУ.

Служба безпеки України своєчасно виявила наміри супротивника, арештувавши агента ГРУ напередодні запланованої диверсії та зафіксувавши інформацію про його кураторів, повідомили представники правоохоронних органів.

Слідчі Служби безпеки України висунули підозри трьом особам за кількома статтями Кримінального кодексу України. Зокрема, це стосується ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена під час воєнного стану), ч. 1 ст. 14, ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 113 (підготовка та підбурювання до диверсійних дій в умовах воєнного стану). Додатково агенту, який перебував у Києві, інкримінують порушення за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю).

Зрадникам, які перебувають у Криму, оголошено про підозру заочно.

Затриманий агент наразі утримується під вартою. Йому може загрожувати довічне ув'язнення з вилученням майна.

Спецоперацію проводили співробітники СБУ в Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.

Як повідомляв OBOZ.UA, суд дав 15 років тюрми з конфіскацією майна працівнику охоронної фірми, який "зливав" ФСБ РФ локації українських військ на Херсонщині. Чоловіка визнали винним у державній зраді.

Читайте також