"Ситуація є досить складною." Шмигаль поділився інформацією щодо стану енергетичної системи України.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що ситуація в українській енергетиці наразі складна, але контрольована.
Про це він повідомив у Telegram, зазначивши при цьому, що енергетики працюють цілодобово для подолання наслідків російських атак.
"Ситуація в енергетичній сфері наразі є складною, але залишається під контролем диспетчерів Укренерго. Важливо зазначити, що система зберегла свою цілісність і продовжує функціонувати. Робота над подоланням наслідків атаки не припиняється ні на хвилину. Енергетики, рятувальні служби та сапери працюють безперервно. Аварійні відключення споживачів було скасовано в усіх регіонах, але на даний момент змушені застосовуватися графіки відключень," - зазначив Шмигаль.
Він також підкреслив, що Україна продовжує імпорт електроенергії з європейських країн, а також нагадав, що раніше було прийнято рішення про те, що бізнесам, які імпортують або виробляють власними силами 60% від свого споживання, не загрожує відключення.
Прем'єр підкреслив, що міністр енергетики та керівник Укренерго зобов'язані щоденно інформувати суспільство. Вони мають презентувати всебічний звіт і розповідати про виконану роботу.
Раніше повідомлялося, що 28 листопада 2024 року Росія здійснила одну з наймасштабніших комбінованих атак на енергетичну інфраструктуру України, використавши близько 100 дронів-камікадзе та інших безпілотників. Після цього ворог завдав удару по Україні 91 ракетою, серед яких були "Калібри" з моря, "Х-101" з літаків Ту-95, а також авіаційні ракети "Х-59/69" і балістичні ракети по Харкову. Сили ППО змогли перехопити 79 ракет та 35 дронів. Основною метою агресора залишався енергетичний сектор країни.
Внаслідок атак зафіксовано руйнування інфраструктури в містах Рівне, Житомир, Луцьк, Миколаїв та інших населених пунктах, що спричинило перебої в електропостачанні та водопостачанні. Інформація про руйнування також надходила з Івано-Франківської, Волинської, Львівської, Сумської областей та інших територій. У Вінницькій, Одеській та Київській областях в результаті ракетних ударів постраждали приватні житлові будинки, а також зафіксовано випадки травмування людей.
У Києві системи протиповітряної оборони успішно перехопили атаку з використанням ракет і безпілотників, внаслідок чого уламки впали в двох районах на лівому березі.
В Україні запровадили аварійні відключення електроенергії. Хоча згодом ці відключення були скасовані, наразі діють обмеження для чотирьох категорій споживачів електрики.