Сміттєзвалище поблизу Фастова могло призвести до екологічної катастрофи: трьом чиновникам пред'явлено підозри, повідомляє прокуратура | УНН

Трьом посадовцям повідомлено про підозру за забруднення земель та ігнорування судового рішення щодо незаконного сміттєзвалища поблизу Фастова. Забруднено близько 1 гектара земель, а сума збитків перевищує 600 тис. грн.
У Київській області трьом чиновникам було висунуто звинувачення у забрудненні земель і нехтуванні судовим рішенням стосовно незаконного сміттєзвалища поблизу Фастова. Збитки від їхніх дій перевищують 600 тисяч гривень, про що повідомив Офіс Генерального прокурора в четвер, інформує УНН.
Незаконне сміттєзвалище в околицях Фастова, що на Київщині, ризикувало перетворитися на екологічну катастрофу. Трьом чиновникам висунули підозри у зв'язку з забрудненням земель та нехтуванням судовим рішенням.
Досудовим розслідуванням встановлено, що "всупереч рішенню суду, яким заборонено експлуатацію полігону твердих побутових відходів, фігуранти організували його незаконну роботу поблизу міста Фастів". Упродовж тривалого часу на закриту територію без належного екологічного контролю та дозвільної документації, як вказано, звозили великі обсяги сміття з інших громад.
У результаті несанкціонованої діяльності сміттєзвалище, як повідомляють, перевищило свої межі. "Сміттєві відходи призвели до забруднення навколишніх територій, включаючи як приватні, так і комунальні землі. Загальна площа забруднених ділянок складає приблизно 1 гектар. За попередніми підрахунками, завдані збитки перевищують 600 тисяч гривень", - зазначили в прокуратурі.
"Також встановлено, що на території полігону діяла тіньова система обліку та оплати за вивезене сміття. Кошти отримувалися поза офіційними рахунками підприємства, що вказує на наявність корупційної схеми з незаконною монетизацією діяльності", - зазначили в Офісі Генпрокурора.
Експлуатація сміттєзвалища без дотримання елементарних норм безпеки, підкреслили в прокуратурі, "створювала постійну загрозу виникнення пожеж, які могли призвести до масштабної екологічної катастрофи для жителів прилеглих територій".
Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора, за активної підтримки та у співпраці зі слідчими поліції, висунули підозру трьом посадовим особам територіальної громади Київської області та комунального підприємства. Їм закидається забруднення і псування земель, вчинене організованою групою, а також навмисне невиконання судового рішення, що підпадає під статті 28 частина 3, 239 частина 2 та 382 частина 2 Кримінального кодексу України.
"Систематична діяльність щодо виявлення та зупинки незаконного управління відходами продовжується. Це стосується не тільки порушень законодавства, але й становить реальну небезпеку для здоров'я населення та стабільності екосистеми регіону в цілому", - підкреслили в Генеральній прокуратурі.