Спеціальний трибунал не розглядатиме справу проти Путіна заочно, поки він обіймає посаду президента Росії - Euronews.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Euronews.
За даними двох обізнаних європейських офіційних осіб, аналогічна ситуація буде стосуватися також російського прем'єр-міністра Михайла Мішустіна і міністра закордонних справ Сергія Лаврова.
Судове переслідування цих високопосадовців буде дозволене лише за умови фізичної присутності обвинувачених у приміщенні, що малоймовірно, враховуючи те, що Росія не визнає вторгнення в Україну злочином і категорично виступає проти співпраці із Заходом.
Як варіант, проведення судового процесу, на якому Путіна судитимуть заочно вже після його відставки.
Ці положення містяться в проекті угоди, що створить юридичну основу для формування спеціального трибуналу в межах Ради Європи.
Робота над технічною складовою документа була завершена в кінці березня під час засідання "Основної групи" в Страсбурзі. У результаті цієї зустрічі було розроблено три окремих проєкти: двосторонню угоду між Україною та Радою Європи, статут спеціального трибуналу, а також угоду, що детально регламентує функціонування цього трибуналу.
Передбачається, що укладення угоди відбудеться в Києві 9 травня, в день святкування Дня Європи, проте точна дата ще може бути підкоригована.
Після того, як угода буде підписана Києвом, її текст буде представлений на голосування в Парламентській асамблеї Ради Європи, що складається з представників 46 країн-членів організації.
Для того щоб угода була ратифікована, потрібно отримати дві третини голосів, що майже напевно буде досягнуто завдяки значній підтримці цієї ініціативи серед країн-учасниць організації.
Крім того, прогнозується, що демократичні держави поза межами Європи, зокрема Канада, Австралія, Нова Зеландія та Японія, долучаться до цієї ініціативи, що сприятиме збільшенню її легітимності.
За інформацією представників влади, після затвердження угод трибунал буде розміщений у Гаазі (Нідерланди) — місті, де вже функціонують Міжнародний суд ООН та Міжнародний кримінальний суд.
Ініціативу щодо заснування спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності за злочини російської агресії активно підтримував Президент України Володимир Зеленський. Це було зроблено з метою гарантування покарання за масштабне вторгнення Російської Федерації, яке було запущене президентом Путіним понад три роки тому.
За інформацією Укрінформу, 17 березня 2023 року судді Міжнародного кримінального суду (МКС) видали ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини в Росії Марії Львової-Бєлової.
Їх звинувачують у вчиненні воєнних злочинів, зокрема в незаконних депортаціях та переміщенні населення, включаючи дітей, з територій України, що опинилися під окупацією, починаючи з 24 лютого 2022 року.