Оперативні новини Києва

Співвласник мережі АТБ, Буткевич, стає власником виробництва газобетону "Аерок", яке раніше належало російському олігарху, повідомляє Delo.ua.

19 грудня 2024 року в державній електронній торговій системі "Прозорро.Продажі" пройшов онлайн-аукціон з продажу частки статутного капіталу ТОВ "Аерок". Переможцем стала компанія "Трайдент Геоінвест Україна", що належить бізнесмену Геннадію Буткевичу.

Торги були проведені Фондом державного майна України, який отримав актив, що підлягає санкціям, в своє управління у листопаді 2023 року. Раніше цей актив належав російському олігарху Андрію Молчанову, повідомляє пресслужба ФДМУ.

Мінекономіки також повідомляє, що цей завод є предметом великої приватизації. Стартова ціна активу на аукціоні становила 965,3 мільйона гривень. У торгах взяли участь три конкуренти, внаслідок чого вартість заводу практично подвоїлася та досягла приблизно 1,9 мільярда гривень.

Важливо підкреслити, що всі доходи від продажу будуть спрямовані до державного бюджету та використані для фінансування Фонду, що займається ліквідацією наслідків збройної агресії.

Договір купівлі-продажу буде укладено тільки після того, як переможець здійснить оплату за лот. На це у нього є 30 робочих днів, починаючи з дати завершення аукціону.

Переможцем електронного аукціону стало ТОВ "Трайдент Геоінвест Україна" (ЄДРПОУ 42436314), свідчать результати торгів.

За інформацією YouControl, юридична особа ТОВ "Трайдент Геоінвест Україна" була зареєстрована у 2018 році.

Уповноваженою представницею юридичної особи є Вікторія Володимирівна Лаврега. Статутний капітал цієї юридичної особи дорівнює 100 тисяч гривень.

Головною сферою діяльності компанії є видобуток сирої нафти.

До інших видів діяльності відносяться: добування природного газу, надання допоміжних послуг у сфері добування нафти та природного газу, виробництво продуктів нафтоперероблення, роздрібна торгівля пальним, а також діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах. Крім того, підприємство займається дослідженнями та експериментальними розробками у сфері інших природничих і технічних наук.

Кінцевим бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи є Буткевич Геннадій Владиславович, який, зокрема, виступає співвласником мережі супермаркетів АТБ та власником групи BGV. Тип бенефіціарного володіння -- не прямий вирішальний вплив. Відсоток частки в статутному капіталі або відсоток права голосу (непрямий вплив) становить 70%.

"Аерок" є одним із найбільших виробників газобетонних виробів в Україні. Його виробничі потужності знаходяться в Київській та Львівській областях.

На кінець червня підприємство накопичило заборгованість щодо виплати заробітної плати, а також перед бюджетом і кредиторами, термін яких вже минув. Загальний обсяг боргових зобов'язань перевищує 110,8 мільйона гривень, і їх погашення ляже на плечі нового власника.

Крім того, він повинен забезпечити збереження основного напрямку діяльності компанії та утриматися від звільнень працівників протягом наступних шести місяців.

Компанія "Аерок" була заснована в грудні 2006 року з метою створення заводу з виробництва автоклавного газобетону в місті Березань, розташованому в Київській області. У 2008 році розпочалося будівництво ще одного заводу в Обухові. Основним акціонером та генеральним директором компанії є Андрій Молчанов, який також очолює девелоперську групу ЛСР. Його вітчим, Юрій Молчанов, працював в адміністрації Санкт-Петербурга в період з 2003 по 2012 рік, а пізніше зайняв посаду старшого віцепрезидента в ВТБ.

Після початку широкомасштабної агресії Росії проти України активи компанії "Аерок" були заморожені та передані до Національного агентства з управління активами (АРМА).

Нагадуємо, що 15 жовтня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про встановлення початкової вартості та умов для продажу державної частки, яка становить 100% статутного капіталу компанії "Аерок" на електронному аукціоні.

16 жовтня відбулося засідання аукціонної комісії, на якому було оголошено дату продажу повної державної частки ТОВ "Аерок".

Читайте також