Сенатор Рубіо повідомив, що Сполучені Штати не мають наміру надавати новий пакет військової допомоги для України.

В адміністрації президента США поки що немає намірів анонсувати нові програми військової допомоги Україні – постачання тривають у рамках вже наданих угод. Цю інформацію озвучив державний секретар США Марко Рубіо, згідно з повідомленням Clash Report.
- Сполучені Штати не припинили постачання зброї Україні, але нема рішень щодо можливості формування нових пакетів допомоги, - сказав він.
Рубіо зазначив, що Сполучені Штати разом із союзниками по НАТО продовжують зусилля щодо надання Україні додаткових систем протиракетної оборони Patriot.
Народна депутатка Ірина Геращенко зазначила, що програма військової допомоги, ініційована за часів президентства Джо Байдена, добігає кінця цього літа.
For-ua.com зазначає, що останнє оголошення про військову підтримку України відбулося 9 січня під час президентства Джо Байдена. Тоді було анонсовано поставку озброєння на загальну суму 500 мільйонів доларів.
Трамп нових рішень про надання нової оборонної допомоги не ухвалював. Однак постачання в межах попередньо схвалених програм тривають.
У березні між лідерами США та України сталася суперечка у Білому домі, після якої Трамп звинуватив Зеленського у небажанні вести переговори щодо завершення війни.
Як наслідок, Трамп тимчасово заблокував передачу зброї, яку було погоджено за адміністрації Байдена. Пауза у тривала тиждень, після чого Україна погодилася на запропоноване Трампом 30-денне безумовне перемир'я і постачання відновилося.
З початку широкомасштабної війни в лютому 2022 року Сполучені Штати надали Україні військову допомогу на загальну суму $66,5 мільярдів, а також більше $50 мільярдів у вигляді фінансової підтримки. Ці цифри наводяться Центром стратегічних та міжнародних досліджень США (CSIS).
Хоча ці кошти спрямовані Україні, близько 90% військової допомоги витрачається всередині США - на виготовлення нового озброєння або заміну техніки, яку передають ЗСУ зі складів Пентагону.
Вашингтон також забезпечує Київ розвідувальними даними та інструктажами. Американська допомога виходить за межі лише бойових ресурсів: вона включає також стратегічне військове планування, посилення оборонного потенціалу на перспективу, а також логістику та транспортну підтримку.