Сполучені Штати знизили вимоги в угоді щодо корисних копалин: подробиці від Bloomberg.

Сполучені Штати, ймовірно, переглянули свої вимоги стосовно угоди про корисні копалини. Адміністрація Дональда Трампа зменшила попередню оцінку допомоги, яку США надали Україні з моменту початку повномасштабної агресії Росії, з 300 мільярдів доларів до близько 100 мільярдів доларів.
Цю інформацію наводить Bloomberg, посилаючись на свої джерела.
Адміністрація Трампа стверджує, що Київ повинен укласти угоду щодо розподілу доходів від майбутніх інвестиційних проектів в Україні, які включають корисні копалини та інфраструктурні об'єкти. Вашингтон вважає це формою компенсації за десятки мільярдів доларів, витрачених на постачання зброї та іншої допомоги Україні за час президентства Джо Байдена.
"Угода про співпрацю дозволить Сполученим Штатам висунути первинну вимогу щодо прибутків, які будуть спрямовані до спеціального інвестиційного фонду для відновлення, що знаходиться під контролем Вашингтона. Київ прагне отримати вигідніші умови та не бажає визнати попередню допомогу США борговими зобов'язаннями", – зазначено в матеріалі.
Міністр фінансів Скотт Бессент сказав, що Україна надійшла з контрпропозицією вихідними, і переговори все ще тривають.
"Ми насправді дуже близькі. Це може бути підписано вже протягом цього тижня," - підкреслив він.
На початку свого терміну колишній президент США Джо Байден висловив невдоволення діяльністю адміністрації нинішнього американського лідера Дональда Трампа протягом перших ста днів його правління.