Оперативні новини Києва

Судді прийняли рішення про застосування запобіжних заходів до осіб, що входять до злочинної групи, які незаконно заволоділи понад 14 мільйонами гривень, виділеними на укриття для цивільного захисту.

04.04.2025 10:07 "Агро Перспектива" (Київ) – Згідно з інформацією від детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки Київської області, суд ухвалив рішення про запобіжні заходи для п'яти членів організованої злочинної групи. Їх підозрюють у незаконному привласненні понад 14 мільйонів гривень з державного бюджету, які були призначені для закупівлі укриттів цивільного захисту для освітніх установ на Київщині.

В процесі розслідування було встановлено, що під час закупівлі швидкоспоруджуваних захисних конструкцій для освітніх установ представники приватної компанії, які займаються їх виробництвом, за попередньою змовою з посадовими особами місцевої влади, здійснили постачання та монтаж укриттів цивільного захисту. Ці укриття не відповідали вимогам Державних будівельних норм В.2.2-5:2023 "Захисні споруди цивільного захисту", а також стандарту ДСТУ 9195:2022 "Швидкоспоруджувані захисні споруди цивільного захисту модульного типу".

Висновками судових будівельно-технічних та економічних експертиз встановлено порушення вимог ДБН й ДСТУ, зокрема невідповідність укриттів захисним властивостям. Окрім того, не проводились контрольні випробування укриттів перед постачанням та монтажем, а існуючі висновки ґрунтувалися виключно на теоретичних дослідженнях. Також у тендерній пропозиції службові особи надавали сертифікати на вироби, в яких зазначено неправдиві відомості щодо відповідності державним стандартам.

Детективи БЕБ здійснили обшуки на території виробничих потужностей постачальника, за місцем проживання його співробітників, а також у навчальних закладах, які отримали непригодні укриття цивільного захисту. У результаті цих заходів була вилучена документація, що стосується вже виконаних контрактів на постачання укриттів для освітніх установ, які є предметом досудового розслідування. Окрім того, проведено ряд додаткових негласних слідчих дій, що дозволило зібрати необхідні докази.

У березні цього року працівники Бюро висунули підозри організатору злочинної групи та двом виконавцям незаконної діяльності відповідно до частини 5 статті 191 Кримінального кодексу України, яка стосується привласнення, розтрати або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем. Також підозру отримав пособник за частинами 5 статті 27 та 5 статті 191, а також посадова особа управління освіти одного з міських рад за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України, що регулює зловживання владою або службовим становищем.

Суд ухвалив рішення щодо запобіжних заходів для обвинувачених: це включає тримання під вартою, нічний домашній арешт, а також можливість внесення застави, загальний розмір якої складає близько 14 мільйонів гривень. Крім того, накладено арешт на майно підозрюваних на суму 12 мільйонів гривень, а також на корпоративні права компанії-виконавця робіт, які оцінюються майже у 18 мільйонів гривень.

Попереднє розслідування продовжується. Оперативний нагляд за процесом забезпечують фахівці Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори з Київської обласної прокуратури. Заходи організовувалися за підтримки керівництва Київської обласної державної адміністрації.

Читайте також