Командира, який отримував хабарі за те, щоб залишати військових у тилу, постануть перед судом.

Командир батальйону, крім того, що отримував гроші за залишення військових у тилу, також залучав своїх підлеглих до виконання будівельних робіт на власній земельній ділянці в Ужгороді.
ДБР завершило розслідування щодо командира батальйонуоднієї з військових частин на Закарпатті, який за гроші залишав підлеглих служити в тилу.Про це інформує пресслужба бюро у четвер, 6 березня.
Обвинувальний акт направлено до суду.
У вересні минулого року співробітники Державного бюро розслідувань разом із Службою безпеки України виявили злочинця.
Деякі члени батальйону мали вирушити в зону бойових дій. Командир запропонував своїм підлеглим можливість залишитися в тилу за певну плату, щоб забезпечувати охорону критично важливих об'єктів на заході України. Він залучив до цієї незаконної діяльності одного з солдатів, який мав займатися збором коштів від інших військовослужбовців.
Правоохоронці зафіксували факт отримання 1,3 тисячі доларів від одного із підлеглих за включення його до списку "тиловиків". Варто зазначити, що за таку можливість платили також й інші військовослужбовці.
Оскільки рішення про переміщення солдатів приймає начальник штабу, то фігурант вирішив залучити до співпраці ще і його, запропонувавши за 5 тис. доларів затвердити список тих, хто залишиться в тилу. Після передачі грошей начальнику штабу, який діяв у взаємодії із правоохоронцями, працівники Бюро затримали командира батальйону та його спільника.
Виявилося, що командир батальйону також залучав своїх підлеглих до виконання будівельних робіт на власній земельній ділянці в Ужгороді. Протягом періоду з липня по вересень 2024 року троє військових, замість того, щоб охороняти мости в Закарпатті, були зайняті на його будівництві.
Командира батальйону обвинувачують в одержанні та наданні неправомірної вигоди, а також у перевищенні службових повноважень (ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 369, ч. 5 ст. 426-1 КК України). Військовослужбовця-спільника обвинувачують у пособництві в одержанні неправомірної вигоди (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України).
Відповідно до положень цієї статті, передбачено покарання у вигляді ув’язнення терміном до десяти років із можливістю конфіскації майна.
Суд ухвалив рішення щодо обох підозрюваних, обравши їм запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі 242,2 тисячі гривень.
Одночасно після сплати застави командир батальйону знову потрапив до СІЗО, оскільки проводив зустрічі зі свідками та намагався на них вплинути. За ініціативою ДБР йому було змінено запобіжний захід на арешт без можливості внесення застави. Сума, що була спочатку внесена як застава, була перерахована до державного бюджету.
Нагадуємо, що нещодавно в Києві затримали проректора університету, коли він отримував 2000 доларів за сприяння військовослужбовцю в процесі вступу до аспірантури.
Обіцяла "інвалідність": голову МСЕК на Київщині затримали на хабарі