Трамп виступає з ініціативою включити Іран до законодавчого проекту Ліндсі Грема, що стосується "жорстких санкцій" проти Росії.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп закликав членів Республіканської партії включити Іран до законопроєкту, що передбачає посилення санкцій проти Росії, ініційованого покійним сенатором Ліндсі Гремом. Про це він повідомив у своїй соціальній мережі Truth Social.
"Республіканці зобов'язані включити Іран до санкційного законопроєкту проти Росії. Це було бажанням Ліндсі, і таке рішення мало бути ухвалене", - підкреслив Трамп.
Чому це є суттєвим. Даний законопроєкт спрямований на збільшення економічного тиску на Росію та її комерційних союзників, з метою змусити Кремль зупинити свою агресію проти України.
Мова йде про законопроєкт, ініційований сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом, який має на меті впровадження суворих санкцій проти Росії, а також вторинних санкцій стосовно країн, що імпортують російські енергоносії. Цей документ отримав неофіційну назву "законопроєкт про пекельні санкції" і передбачає встановлення мит у розмірі до 100% для найбільших споживачів російської нафти та газу. Додатково, законопроєкт включає санкції для оборонної, фінансової та енергетичної галузей Росії, а також для її "тіньового флоту". Раніше в проєкті передбачалися мита до 500%, але після обговорень з адміністрацією президента ця цифра була знижена.
11 липня ввечері, на 72-му році життя, пішов з життя сенатор-республіканець Ліндсі Грем, знаний своїм активним підтриманням України в американському Конгресі. За кілька днів до свого відходу він повернувся з поїздки до Києва, де мав зустріч із президентом Володимиром Зеленським.