Оперативні новини Києва

Туристичні принади Тетерівщини з неповторним смаком: карасі, приготовані на вогні, та хліб, випечений з жорнового борошна.

Громада поблизу Житомира приваблює мандрівників завдяки своїй річці, мальовничим лісам, плантації лаванди, а також традиційними стравами, що мають багатий історичний спадок.

Тетерівська громада розпочинається одразу за обласним центром і пролягає вздовж автошляху Житомир - Чернівці. До неї зручно доїхати як своїм автомобілем, так і громадським транспортом. Тут - мальовнича природа, залишки палацу Терещенків, скеледром. Місцеві комплекси вже готові приймати туристів і пропонують їм автентичні страви. Що цікавого можна скуштувати в Тетерівській громаді, дізнавалася кореспондентка Укрінформу.

Туризм продовжує розвиватися навіть у часи війни.

Ми неодноразово чули, що в нашій громаді є багато цікавого для перегляду, але бракує місць для харчування туристів та унікальних гастрономічних пропозицій. Тому ми вирішили прийняти цей виклик і спростувати такі уявлення. Відкриваємо туристичний сезон у форматі гастрономічного туру, щоб показати екскурсоводам, які привозять до нас гостей, як організувати харчування. У нас є можливість якісно, смачно та цікаво нагодувати відвідувачів, - зазначила головний спеціаліст відділу культури Тетерівської сільської ради Юлія Святненко.

За її словами, з початку широкомасштабної війни туризм у громаді був припинений. Однак, коли стало видно, що люди все ще вирушають на відпочинок та екскурсії, вирішили знову зосередитися на розвитку туристичної сфери.

За словами Юлії, село Дениші приваблює найбільшу кількість туристів. Це місце славиться своїми живописними пейзажами, 33-метровим дубом-патріархом, котрий налічує близько 600 років, а також наявністю скеледрому.

Цього року в нашій громаді заплановано відкриття нових туристичних об'єктів. Зокрема, з'явиться козина ферма, де відвідувачі матимуть можливість погодувати кіз та спробувати різноманітну молочну продукцію. Крім того, туристам буде запропоновано спостерігати за випасом племінних корів.

Про себе зауважую, що поки розмовляємо з Юлією, десь із боку до нас долітає кукурікання півня - звук, який недоступний мешканцям сучасних житлових комплексів у містах.

ЧАЙ ІЗ ЛИПИ ПРИ БЕРЕЗІ РІЧКИ

У Тетерівській громаді можна знайти безліч баз відпочинку, які розташовані на березі річки Тетерів або серед лісових масивів. Це створює ідеальні умови для туристів, щоб насолодитися спокоєм та вдихнути свіже повітря. Одна з власниць таких комплексів, Ірина Шевцова, запрошує гостей скуштувати її крафтовий липовий чай. За її словами, цей напій є чудовим засобом для зігрівання, особливо у квітневі дні, коли сніг все ще падає за вікном.

На нашій території росте більше десятка лип, і коли вони цвітуть, їхній запах просто дивовижний. Ці дерева радують нас тривалий час, оскільки їхні квіти розкриваються поетапно. Оскільки ми знаходимося на чистому місці біля річки, ми збираємо липовий цвіт, сушимо його і готуємо смачний чай, до якого додаємо трохи чебрецю та м'яти. Цей напій є відмінним засобом проти застуди і зміцнює імунітет. Наші відвідувачі завжди в захопленні від нашого липового чаю, - ділиться Ірина.

Власниця бази відпочинку зазначає, що справжніх гурманів здивують іспанським тортом з тунцем, а також крохмаликами з різними начинками. Вона підкреслює, що всі страви з меню стали улюбленими серед відвідувачів.

ТУШЕНИНА, ДУШЕНИНА АБО ДУШАНІНА

Нещодавно Дмитро Гордійчук розширив меню свого закладу, розташованого у Тетерівській громаді, новою автентичною стравою — тушениною. Він розповідає, що, дізнавшись про цей кулінарний шедевр, провів чимало часу за вивченням інформації і зрештою зрозумів, що хоча подібні страви готують в інших регіонах, лише на Тетерівщині існує такий особливий рецепт та технологія приготування.

- Тушковане м'ясо потребує чимало часу для приготування. Це не те, що можна швидко зробити вдома. Я самостійно приготував його в казані, і мені це дуже сподобалося, тому вирішив запропонувати цю страву і нашим гостям, - ділиться Дмитро.

Як зазначила керівниця туристичного гуртка в будинку культури села Тетерівки Наталія Сорочинська, ця страва у місцевих мешканців відома під трьома назвами: тушенина, душенина або душаніна.

Є два основних варіанти цієї страви: святковий і повсякденний. Святковий варіант, як правило, готували на Різдво, використовуючи гриби та рибу. Господиня завжди молилася над стравою, благословляючи її. Її подавали гарячою, а потім можна було зберігати в печі до п'яти днів. Проте, вона була настільки смачною, що швидко зникала зі столу. Оскільки страва довго тушкувалася і приготувалася з великою любов'ю, її прозвали душениною. У повсякденному варіанті до риби й грибів додавали картоплю, і тоді цю страву називали тушениною, - ділиться Наталія.

КАРАСІ ТА КОРОП ІЗ ТЕТЕРЕВА

Власниця бази відпочинку Людмила Ярошевська зауважує, що всі, хто до неї приїздять, потрапляють у райську місцину, бо поруч - річка, озеро, високі сосни. Атмосферності додають старі глиняні глечики, плетені "косичкою" килимки, а ще - пухнасті кролики.

Людмила впевнена, що у її страв не буває невдалих смаків. Серед особливостей меню – карасі та короп, які можна знайти в річці Тетерів.

За її словами, в цьому закладі карасів готують на відкритому вогні за унікальним рецептом. Цю страву запропонували спробувати гідам.

- Тутешні карасі просто вражають. Це риба, яку рідко побачиш у меню ресторанів, на відміну від коропа, - розповідає київський гід Анна Батурко.

ХЛІБ, ЯКИЙ ВИПІКАЛИ В ПЕЧІ УКРАЇНСЬКІ ГОСПОДИНІ

Тетяна Лучок пропонує смакувати домашній бездріжджовий хліб, приготований з органічного борошна, який випечений у Тетерівській громаді.

- Спочатку я пекла хліб тільки для своєї сім'ї, а з часом його почали замовляти і наші друзі. Готую його з житнього, пшеничного та цільнозернового органічного борошна. Зерно перемелюють жорнами, як у давнину. У складі хліба - тільки борошно, вода, мед, сіль та закваска, яку роблю сама. Додаю також смажене насіння льону, коноплі й соняшнику, журавлину, а діти люблять, коли в ньому є горіхи, - ділиться Тетяна.

Вона стверджує, що тісто для хліба настоюється в ротангових формах у холодильнику протягом 12 годин. Готовий продукт залишається свіжим протягом тижня, оскільки на відміну від дріжджового, не має проблеми з пліснявою. За словами Тетяни, саме такий хліб завжди випікали в печах українські господині.

Читайте також