У Білорусі виявили російський табір фільтрації для українських військовополонених.
Виявлено російський фільтраційний табір для українських військових, що перебувають у полоні, на території Білорусі. Джерело: Білоруський дослідницький центр.
Журналісти знайшли російський фільтраційний табір для полонених українців у Білорусі. Про це йдеться у розслідуванні Belarusian Investigative Center.
Зазначається, що на початку повномасштабного вторгнення в Україну російські військові створили на території Білорусі фільтраційний табір.
Журналісти виявили, що він знаходився на території однієї з будівель, яка належить білоруському державному підприємству "Прип'ятський Альянс" у Наровлі, що в Гомельській області.
Деякі правозахисні організації вважають цей табір одним із найжорстокіших для військовополонених. Туди доставляли не лише українських солдатів, але й цивільних осіб, включаючи неповнолітніх. Наприклад, жителька Київської області Лариса Ягодинська розповіла про те, як у березні 2022 року її двох синів забрали, один із яких не досяг ще повноліття. "Сказали, що мої сини – диверсанти, і відвезли їх до Чорнобиля. Виявилося, що там їх жорстоко катували, і, як потім розповів [молодший син] Слава, старший, ймовірно, отримав переломи ребер, оскільки його сильно били".
Військовослужбовець ЗСУ Богдан Лисенко, який потрапив у полон до російських військових наприкінці березня 2022 року, також розповів про катування цивільних: "Нарівля -- це була така пропагандистська картинка, що ми [російські військові] такі, на кшталт, людяні... Але ніхто ж не показує, як там допитували цивільних. А цивільних там били, дай боже... Тобто там постійно було чути крики".
Як повідомляють правозахисники, наразі частина українців, які пройшли через фільтраційний табір у Наровлі, досі перебувають у полоні, зокрема, на території виправних колоній у Росії.
Відомо, що правоохоронні органи виявили 421 особу, що має відношення до катувань цивільних осіб і військовополонених українців. Щодо випадків жорстокого ставлення до заручників ведеться розслідування більше ніж 4 тисяч справ.