Оперативні новини Києва

У Києві лікар-гінеколог, як стверджують, вносив неправдиву інформацію до системи "Helsi", і йому було пред'явлено звинувачення.

Київська прокуратура висунула звинувачення лікарю-гінекологу, який, за попередніми даними, вносив у систему "Helsi" неправдиві дані про неіснуючі прийоми пацієнтів. Фактично, на цих прийомах пацієнтів не було.

Цю інформацію надає прокуратура Києва.

Слідство виявило, що протягом двох років лікар фіксував у системі "Helsi" прийоми пацієнтів, які насправді не відбувалися. Декілька жінок виявили у своїх електронних кабінетах записи про те, що вони нібито регулярно відвідують гінеколога, хоча насправді в ці дні жодних консультацій не було, і вони не записувались на прийом. Жінки почали розслідувати, звідки взялася ця інформація у їхніх електронних кабінетах.

Наразі встановлено щонайменше 22 факти створення фейкових записів. Правоохоронці продовжують встановлювати пацієнтів, яких записали на фіктивний прийом до лікаря.

Тобто мова йде про безпідставне заволодіння бюджетними коштами, виділеними поліклініці НСЗУ як оплату за медпослуги, яких фактично не надавали.

Лікаря повідомили про підозру у зв'язку з можливими незаконними діями щодо даних, що обробляються в автоматизованих системах (частини 1 та 3 статті 362 Кримінального кодексу України).

Нагадуємо, що раніше в НСЗУ повідомляли про те, в яких медичних закладах Києва та області спостерігається надмірна кількість кесаревих розтинів у жінок.

У Київській області існують лікарні, які купують за державні кошти недостатню кількість медикаментів для безкоштовного лікування пацієнтів, повідомляє НСЗУ.

-- На Київщині припинили практику платних КТ для лікування інсульту у лікарнях, які мають договір з НСЗУ - Гусак

Читайте також