Оперативні новини Києва

У Києві спостерігається зростання кількості випадків зачепінгу: що таке це небезпечне хобі серед молоді та які ризики воно несе для їхнього життя.

У Києві фіксується зростання кількості випадків зачепінгу - спроби підлітків кататися на зовнішніх частинах громадського транспорту. На жаль, така "забавка" призводить до фатальних випадків.

Цю інформацію озвучили в Департаменті транспортної інфраструктури КМДА. За подібні "забави" можуть бути передбачені як адміністративні, так і кримінальні санкції.

"Нещодавно в столиці спостерігається збільшення випадків зачепінгу — підлітки намагаються кататися на зовнішніх частинах громадського транспорту, таких як трамваї, тролейбуси, метро та електрички. Це вкрай небезпечне хобі, яке може призвести до серйозних наслідків," — повідомили у пресслужбі.

У Київській міській державній адміністрації попередили, що особи, які зазіхають на електричні системи, можуть зазнати ураження електричним струмом. Контактні рейки та лінії живлення в метрополітені та електричному транспорті несуть вкрай високі напруги. Наприклад, напруга контактної рейки у метро становить 825 В. Навіть незначний дотик може спричинити серйозні травми від струму, що в ряді випадків може бути фатальним.

Також варто зазначити, що транспорт може раптово зупинитися або різко змінити свою швидкість. Людина, яка знаходиться зовні, на даху, бамперах чи між вагонами, майже не має можливості втриматися - наслідком цього може стати падіння на рейки, де є небезпечна напруга, або під колеса.

В окремих секціях столичного метрополітену існує суттєва загроза, пов'язана із зачепінгом. На певних ділянках тунелів розміри є обмеженими — вони розраховані лише на прохід вагонів. Будь-яке перебування поза межами вагона, зокрема на даху або зовні, може призвести до фатальних наслідків.

Варто враховувати, що машиніст чи водій фізично не бачить, що хтось чіпляється за транспорт. Він не зможе зреагувати або зупинитися вчасно. А на високій швидкості створюється сильний потік повітря. Людину може буквально зірвати або притиснути до елементів інфраструктури, наприклад, опор або стін.

У КМДА наголосили, що зачепери порушують правила безпеки і ставлять під загрозу не лише своє життя, а й життя інших учасників дорожнього руху. Крім того, такі дії ускладнюють роботу транспорту і спричиняють затримки. Зачепінг - це порушення правил користування громадським транспортом. За нього передбачено адміністративну, а в разі серйозних наслідків - кримінальну відповідальність.

Як повідомляв OBOZ.UA, у Бучі Київської області уразило струмом 13-річного хлопця, який задля розваги поліз на дах електропотяга. Дитину із опіками понад 90% тіла госпіталізували до столичної лікарні.

Читайте також