Оперативні новини Києва

У Львові працівники МСЕК підробляли документи, щоб уникнути мобілізації.

У Львові та ще в двох регіонах було виявлено посадовців медико-соціальних експертних комісій і лікарень, які за хабарі у розмірі від 1,5 до 12 тисяч доларів надавали допомогу ухилянтам у уникненні призову, використовуючи підроблені документи про інвалідність. Про це повідомила Служба безпеки України на Львівському порталі.

Зокрема, в рамках широкомасштабних операцій, що відбулися в Київській області, Львові та Одесі, правоохоронні органи затримали 13 осіб, які були організаторами та учасниками незаконних схем.

У Львові було висунуто обвинувачення проти екс-глави та трьох співробітників міжрайонної медико-соціальної експертної комісії. Вони підозрюються у фальсифікації медичних історій хвороб і подальшому видачі чоловікам документів, що підтверджують їхню непридатність для військової служби.

Крім того, у Львівській обласній прокуратурі додали, що таким способом незаконно виїхали з України та не повернулись щонайменше п'ять людей. Ціна такої "послуги" становила від 1 300 доларів.

Крім того, у Службі безпеки України в Львівській області повідомили, що проводиться додаткова перевірка законності присвоєння груп інвалідності для більш ніж 400 осіб, які отримали відповідні довідки від зазначеної медико-соціальної експертної комісії.

Правоохоронці провели 24 санкціонованих обшуки за місцями проживання та роботи фігурантів справи, під час яких виявили та вилучили:

У Київській області затримали заввідділення неврології та нейрохірургії однієї з лікарень та її спільника - лікаря-травматолога, які за гроші фальсифікували історії хвороб призовників.

Наступним етапом фальшиві документи направляли до центру медико-соціальної експертизи, де фахівці "підтверджували" діагнози клієнтів і визначали їм групу інвалідності.

У Одесі правоохоронці затримали двох керівників відділень міських лікарень та секретаря голови регіональної МСЕК, які займалися продажем підроблених довідок про інвалідність для військовозобов'язаних.

До незаконної діяльності фігуранти залучили чотирьох безробітних, які підшукували потенційних клієнтів.

На цей момент усім учасникам справи було оголошено підозру (згідно з вчиненими правопорушеннями) за кількома статтями Кримінального кодексу України:

Злочинцям може загрожувати до дев'яти років ув'язнення з можливістю конфіскації їхнього майна.

Будьте в курсі найактуальніших та найцікавіших новин Львова - приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу та сторінки у Facebook!

Читайте також