Оперативні новини Києва

В інтернеті з'явилися рідкісні знімки, які демонструють, якою була Прип'ять до трагедії на Чорнобильській АЕС. Унікальні фотографії.

Місто Прип'ять у Київській області було засновано у далекому 1979 році. Воно вважалось одним із найкомфортніших для життя у всьому СРСР, проте, аварія на ЧАЕС зробила його безлюдним пам'ятником Чорнобильської катастрофи.

На офіційній сторінці Державного агентства з управління зоною відчуження (ДАЗВ) в Facebook були опубліковані архівні фотографії. В даний час доступ до міста обмежений для цивільних осіб.

"Прип'ять - одне з наймолодших міст України, засноване 4 лютого 1970 року. Воно з'явилося не випадково: його будували як ідеальне місто для працівників Чорнобильської атомної електростанції, яка мала стати символом наукового прогресу. До аварії місто вважалося одним із найкомфортніших для життя у всьому срср", - розповіли в агентстві.

У місті простягалися величезні проспекти, а для дозвілля мешканців збудували культурний центр "Енергетик", кінотеатри, плавальні басейни, спортивні комплекси, парк розваг, танцювальні майданчики та яхтовий клуб.

На жаль, в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, близько 1:23:47, сталася жахлива техногенна катастрофа, яка мала серйозні екологічні та гуманітарні наслідки. Причиною цього лиха стали два теплові вибухи, які призвели до руйнування четвертого реактора Чорнобильської атомної електростанції, що знаходиться на українській території.

На опублікованих знімках відображено, яким було місто до катастрофи на Чорнобильській АЕС. Ці мовчазні, проте надзвичайно значущі свідки нагадують нам про те, як колись виглядало життя в Прип'яті.

"Хоча ми не можемо повернути час назад, ми здатні зануритися у спогади. Ці спогади оживуть завдяки світлинам, наданим мешканцями Прип'яті з їхніх особистих архівів. Багато з цих фотографій неможливо знайти в мережі. Щасливі, усміхнені обличчя, весільні миті, діти з "нашого двору", друзі та колеги разом. Пам'ять і спогади — це те, що ніколи не зникне. Щиро дякуємо за надані фото: Наталії Ходимчук, родині Патракових, Людмилі Джулай, Ірині Плюсніній, Світлані Зуйко, Володимиру Патракову", - зазначили в ДАЗВ.

Як стало відомо з інформації OBOZ.UA, Труханів острів сьогодні є популярним місцем для відпочинку киян, який славиться своїми пляжами, включаючи нудистські. Однак небагато людей знають, що традиція засмагати "без одягу" на цьому острові зародилася ще в 1918 році.

Читайте також