Оперативні новини Києва

У соціальних мережах опублікували архівне фото, на якому зображено, як виглядала справжня "Київська Швейцарія" в 1907 році.

У минулому Реп'яхів яр на Лук'янівці користувався великою популярністю серед киян завдяки трамвайній лінії, що діяла лише в літні місяці і проходила через живописний район, відомий як "Київська Швейцарія". Завдяки одному невідомому фотографу, у нас є можливість зазирнути в минуле і побачити, як ця місцевість виглядала у 1907 році.

Знімок опублікували на сторінці спільноти "Спрага": в Києві цікаво" у соціальній мережі Facebook. На жаль, ця місцевість виглядає зовсім інакше.

"Лук'янівка, 1907 рік. По Реп'яховому яру в сторону Куренівки їде трамвай - маршрут, що працював лише влітку і вважався одним із наймальовничіших у Києві", - йдеться в повідомленні.

У цій спільноті зауважили, що трамвайна лінія пролягала через вузьку долину, яку місцеві жителі прозвали "Київською Швейцарією". Тут царювала спокійна атмосфера, а навколо височіли стрімкі схили, стояли дерев'яні огорожі, розкинулися ставочки та городи.

Сьогодні ця місцевість майже зникла з пам'яті, але дещо з її старого вигляду досі впізнається - наприклад, бані Кирилівської церкви на горизонті. У переліску під нею - сліди зовсім іншого Києва.

Нагадуємо, що у 1938 році в Києві стартувало зведення двох залізничних тунелів під Дніпром, які сьогодні відомі як "сталінське метро". Проте їхнє будівництво залишилось незавершеним через початок Другої світової війни. Тим не менш, завдяки невідомому фотографу, ми маємо можливість побачити, як ці тунелі виглядали у 1943 році.

Позагоряти на пляжі - улюблений вид літнього відпочинку мешканців та гостей Києва. Завдяки відомому фотографу Борису Градову ми можемо побачити, що такі в Гідропарку в 1980-х роках були буквально "забиті" відпочиваючими.

Згідно з інформацією OBOZ.UA, в серці Києва розташований неповторний льох, зведений у 1713 році для Михайлівського Золотоверхого монастиря. Ця архітектурна пам'ятка не лише збереглася до сьогодні, а й продовжує виконувати свої первісні функції.

Читайте також