У новорічну ніч загарбники можуть здійснити потужний ракетний обстріл по Україні, - зазначає фахівець.
Зловмисники вже зібрали значний арсенал різноманітних ракет.
Російські окупанти у Новорічну ніч можуть завдати по Україні масованого ракетного удару. Такий висновок зробив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, який проаналізував застосування окупантами ракет, зокрема, протягом року. За його словами, з листопада приблизно кожні півтора-два тижні армія РФ завдає ракетного удару по Україні.
Як зазначив експерт, Росія має власні потужності для виробництва ракетної зброї. Зокрема, мова йде про ракети Х-101, які наразі виготовляються в обсязі приблизно двох одиниць на добу, що складає близько 60 ракет на місяць. Крім того, у Російській Федерації щоденно створюється одна ракета морського базування "Калібр" (30 одиниць щомісячно), а також "Кинджали" виробляються в кількості однієї-двох одиниць на тиждень, тоді як "Іскандери" виготовляються по одній-дві на день. Проте цього обсягу недостатньо для регулярних атак на цивільне населення України. За словами Коваленка, саме тому Росія звернулась по допомогу до Північної Кореї для отримання постачань балістичних ракет.
"В Російській Федерації також виробляються ракети різних моделей... Можу зазначити, що існує ризик того, що російські окупанти можуть здійснити терористичний акт у Новорічну ніч, подібно до того, що сталося на Різдво. Часу до Нового року достатньо, щоб поповнити запаси боєприпасів і підготуватися до виконання атак," - підкреслює фахівець.
Згідно з його інформацією, за минулий рік російські війська запустили понад 1700 різноманітних ракет, включаючи "Калібр", "Іскандер", "Кинджал", "Циркон" та інші, а також ракети невизначеного типу. У підсумку, протягом року сили оборони знищили 979 ракет, а ще 26 одиниць впали самостійно, мабуть, через технічні несправності.
Оглядач також звернув увагу на те, що в більшості випадків поодинокі удари окупантів мають успіх, бо завдаються ракетами, які дуже важко перехоплювати, наприклад, "Іскандерами". При цьому такі атаки здійснюються по територіях, де відсутні системи Patriot, - Харків, Суми, Запоріжжя. Як акцентує аналітик, це свідчення, в тому числі того, що "працює" російська розвідка, а Україні не вистачає систем протиповітряної оборони.
"Можемо зробити важливий висновок: в районах, де діє ешелонована система протиповітряної оборони, зокрема в Київській області, ефективність атак російських ударних систем комбінованого типу та інших засобів істотно знизилася. Це свідчить про те, що наша професійна ППО, забезпечена відповідними засобами, працює значно більш якісно та ефективно," - наголосив Коваленко.
Експерт також висловив свою думку щодо коментарів, які у 2022 році надавали деякі фахівці та представники політики, стверджуючи, що в Російській Федерації вичерпується запас ракет.
"Ми всі пам'ятаємо, як у 2022 році нам запевняли, що в Росії скоро закінчаться ракети. З одного боку, такі висловлювання не підлягають сумніву, адже вони цілком відповідають реаліям. Проте з іншого боку, вони не відображають дійсність, оскільки були сформульовані неправильно," - зазначив Коваленко.
Він зазначив, що в лютому 2022 року, коли розпочалося повномасштабне вторгнення в Україну, Російська Федерація володіла значним запасом ракет, які дісталися їй у спадок від Радянського Союзу. Цей великий арсенал агресора активно використовувався протягом 2022 року, проте з огляду на високу інтенсивність бойових дій та акти терору, запасів дійсно стало обмаль. Як уточнив експерт, залишилися лише старі моделі, які потребують ремонту, що може виявитися дорожчим за виготовлення нових ракет.
Як повідомили у ВМС ЗСУ, щоб розуміти, чи готує РФ масований ракетний удар, треба аналізувати ситуацію в небі. Зокрема, речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук сказав, що тривалий час ворог не застосовує морські носії, як самостійний вид озброєння - лише в кооперації з повітряною компонентою, коли завдає ударів зі стратегічної авіації.
Речник зазначив, що під час інтенсивних комбінованих атак ворог використовує морські ракетні платформи, зокрема, для того, щоб навантажити українську систему протиповітряної оборони.