Оперативні новини Києва

В Сполучених Штатах висловили заклик до швидшого підписання економічної угоди з Україною.

На зустрічі в Вашингтоні міністр фінансів США Скотт Бессент акцентував увагу на значущості економічної співпраці з Україною, зустрівшись із прем'єр-міністром Денисом Шмигалем та міністром фінансів Сергієм Марченком. Він також наголосив на необхідності якнайшвидшого завершення технічних переговорів.

Описання

У Міністерстві фінансів США підкреслили, що співпраця триває у конструктивному руслі, і укладення угоди стане важливим етапом у зміцненні відносин між країнами.

Шмигаль запевнив, що український уряд повністю підтримує підписання угоди та створення інвестиційного фонду для відбудови країни. За його словами, переговорні команди вже працюють над текстом і прозвітують про прогрес до 26 квітня. Також він додав, що угоду буде подано на ратифікацію у ВРУ.

Окрім цього, учасники угоди погодилися розпочати підготовчі роботи для встановлення зони вільної торгівлі між Україною та Сполученими Штатами.

Ярослав Железняк, заступник голови парламентського комітету з фінансів, податків і митної політики, який зараз бере участь у "Весняних зустрічах" МВФ та Світового банку у Вашингтоні, зазначив, що просування угоди йде позитивно.

Включення зовнішніх консультантів стало вкрай доцільним рішенням. Текст, який вони підготують, безумовно перевершить той, що ми отримали 23 березня. У ньому не буде дивних креативних пропозицій на кшталт "ренти по діючих копалинах" і "передачі ГТС або АЕС". Зосередимося виключно на майбутніх проектах та інвестиційних можливостях, - зазначив він.

Железняк додав, що не впевнений, що до 26 квітня все буде готово.

Юридичний супровід для Києва в процесі укладання угоди забезпечує юридична компанія Hogan Lovells. Згідно з даними реєстру FARA — закону, що регулює діяльність іноземних агентів, її завдання полягає в наданні консультацій та рекомендацій стосовно політики Сполучених Штатів та аспектів міжнародної торгівлі.

У попередніх матеріалах ми згадували: Народний обранець висловив умову, яка може призвести до укладення Угоди про економічне партнерство з Сполученими Штатами.

Читайте також