Оперативні новини Києва

У якій регіоні у 2025 році найчастіше притягують до відповідальності корупціонерів?

Протягом п'яти місяців 2025 року в Україні суди ухвалили більше 2000 рішень у справах, пов'язаних із корупцією. Це на 37% перевищує показники того ж періоду минулого року. При цьому лише 2% осіб, яких звинуватили в корупційних діях, отримали реальні терміни ув'язнення, тоді як у 97% випадків покарання обмежувалося накладенням штрафу.

Як в Україні застосовують покарання до корупціонерів. Зображення з публічних джерел.

Відповідно до дослідження, проведеного Opendatabot на основі даних з Єдиного державного реєстру корупціонерів, у 2025 році суди розглянули 2 032 справи, що стосуються корупційних злочинів. Це вказує на поступове відновлення антикорупційних заходів після зниження активності у 2022-2023 роках, коли через війну було затримано подачу декларацій, а кількість ухвалених рішень зменшилася майже втричі.

У 2024 році ситуація зазнала змін, коли було відновлено обов'язкове декларування, включаючи також періоди, що передували цьому. Судова система знову активно ухвалює рішення. Проте головним видом покарання для корупціонерів стали фінансові штрафи.

Переважна більшість справ, що пов'язані з корупційними діяннями, зосереджена на порушеннях у сфері фінансового контролю. Це включає випадки ненадання декларацій або їх невірного заповнення. Усього зафіксовано 1 487 таких рішень, що складає більше 73% від загальної кількості. Справи, що стосуються отримання хабарів, налічують 347, а ще 70 рішень пов'язані з конфліктами інтересів.

Протягом перших п'яти місяців 2025 року Вінницька область посіла перше місце за кількістю справ, пов'язаних з корупцією, з 182 ухвалами. На другому місці опинилася Одеська область з 168 ухвалами, далі йдуть Львівська область з 147, Дніпропетровська з 116 та Київська область з 115 ухвалами.

Області України за кількістю покарань за корупцію

У 2025 році аспірант музичної академії з Києва отримав рекордний штраф у 680 тисяч гривень за корупційні дії. Він за гроші надавав "послуги" іноземцям щодо вступу та навчання. Найсуворіше покарання було призначено сержанту з Сумської області - 10 років позбавлення волі. Він привласнив тепловізор і нічний прилад, які були призначені для військової частини, і спробував їх продати.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що соціологи дізналися, яке покарання українці хочуть для корупціонерів.

Крім того, в "Коментарях" зазначалося, що Ілон Маск охарактеризував війну в Україні як одну з найбільших корупційних афер.

Читайте також