Оперативні новини Києва

У 2026 році Україні знадобиться від 2,2 до 2,7 ГВт електрогенерації для забезпечення потреб регіонів, зазначив Шмигаль.

Україна потребує встановлення у 2026 році 2,2-2,7 ГВт генерації для покриття споживання громад та регіонів, повідомив перший віцепрем'єр-міністр енергетики України Денис Шмигаль.

"У 2026 році нам потрібно впровадити генерацію потужністю від 2,2 до 2,7 ГВт, щоб регіони та громади могли задовольняти свої потреби," - зазначив Шмигаль під час Години запитань до уряду у Верховній Раді в п'ятницю.

Він підкреслив, що в 2025 році було запущено 762 МВт розподіленої генерації, що втричі перевищує показник 2024 року, який становив 225 МВт.

"Найвищі результати зафіксовано в Київській, Волинській, Івано-Франківській, Черкаській та Харківській областях. У той же час, Київ демонструє один з найнижчих показників, що безпосередньо позначається на поточній ситуації в столиці," - підкреслив він.

Шмигаль також підкреслив, що значна кількість потужностей була імпортована в Україну, проте досі не була введена в експлуатацію. Він зазначив, що за цю ситуацію буде нести особисту відповідальність.

Перший віцепрем'єр-міністр з енергетики зазначив, що в Україні вже запущено понад 250 МВт когенераційних установок, а ще близько 200 МВт перебувають на різних етапах реалізації. Він також повідомив, що було встановлено 187 МВт блочно-модульних котелень.

Читайте також