Оперативні новини Києва

"У поляків виникли зауваження до генсека НАТО щодо України, зазначивши, що українці мають коротку пам'ять."

Варшава підкреслює, що на початкових етапах конфлікту саме вона забезпечувала військову техніку та координувала надання гуманітарної допомоги.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте провів зустріч з віце-прем'єр-міністром та міністром національної оборони Польщі Владиславом Косіняком-Камишем. Під час бесіди Косіняк-Камиш висловив свої занепокоєння щодо ситуації в Україні, звертаючись до лідера Альянсу.

Як пише tvn24.pl, посадовець розповів "як багато Польща вже зробила і як багато вона допомогла Україні", тоді як в українців "коротка пам'ять". Зокрема, Варшаву обурило, що зі слів президента України Володимира Зеленського випливає, що Польща не робить все можливе.

Косіняк-Камиш підкреслив, що в початкові місяці конфлікту саме Польща забезпечувала передачу військової техніки та координувала надання гуманітарної допомоги.

"Неможливо заперечити, що Польща докладає всіх зусиль. Країна вже здійснила багато і продовжує робити все, що в її силах. Проте існує межа, яку я ніколи не переступлю. Межа нашої підтримки Україні тісно пов'язана з питанням безпеки нашої держави. Якщо передача певного обладнання може поставити під загрозу безпеку Польщі, я просто не надам його," - підкреслив віце-прем'єр-міністр.

Він висловив звинувачення на адресу Зеленського, стверджуючи, що президент прагне "залучити інші держави до активної участі у конфлікті" з Росією. Проте, Косіняк-Камиш також визнає, що подібні дії в певному сенсі є зрозумілими.

"Але у нас є своя стратегія, у нас є свій сенс існування. Вчора я говорив з Генеральним секретарем НАТО про збивання ракет. Я вважаю, що (це було б можливо - ред.), якби було спільне рішення всього альянсу, а такого рішення сьогодні немає, збивати ракети в Росії. Тому жодна країна НАТО не повинна тут висмикувати", - підсумував він.

Як повідомляв УНІАН, віцепрем'єр-міністр Польщі Кшиштоф Гавковський звинуватив Зеленського у тому, що той хоче втягнути Варшаву у війну проти РФ. Це, на його думку, станеться, якщо Польща погодиться збивати ракети та дрони РФ.

Нещодавно голова польського МЗС Радослав Сікорський висловив надію, що НАТО та США змінять свою позицію й дозволять збивати ракети РФ над Україною силами ППО союзників. У відповідь на це у Кремлі вибухнули погрозами.

У жовтні президент Польщі Анджей Дуда висловив думку, що Україна більше не сприймає Польщу як одного з основних союзників у боротьбі з Російською Федерацією, оскільки Варшава вже не в змозі надавати ту військову підтримку, яку надавала раніше.

Читайте також