В Україні святкують День волонтера.

В Україні 14 березня святкують День українських добровольців.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, цей день був встановлений 17 січня 2017 року Верховною Радою з метою вшанувати відвагу та героїзм тих, хто захищає незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Основними завданнями є зміцнення патріотичного духу в суспільстві, підвищення уваги та підтримки учасників добровольчих формувань, а також підтримка громадських ініціатив.
Цю дату обрано не випадково: 14 березня 2014 року з Майдану вирушили перші добровольці на тренувальну базу в Нових Петрівцях, розташованій неподалік Києва. Важливість внеску цих перших добровольців важко переоцінити. Добровольчі батальйони сприяли проведенню мобілізації та підготовці професійних замін для добробатів.
У дні Революції гідності та на початку російського вторгнення тисячі українських громадян, кинувши власні справи - навчання, роботу, бізнес, родини - пішли на майдани країни, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли російській армії.
Навесні 2014 року в Україні спостерігалася безпрецедентна активність у військових комісаріатах. Люди приходили добровільно, не чекаючи на повістки. Дехто об'єднувався в батальйони та вирушав на схід. Саме завдяки цим добровольцям вдалося зупинити агресію з боку Росії, створивши можливості для мобілізації сил у тилу та зміцнення армії. Українські добровольці стали символом національної гордості.
У конфлікті 2014-2015 років між Росією та Україною на сході України діяло близько 40 добровольчих батальйонів. Пізніше більшість з цих формувань була трансформована у військові підрозділи державних силових структур.
На початкових тижнях масштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році близько 100 тисяч добровольців приєдналися до підрозділів Сил територіальної оборони Збройних Сил України.
Пізніше до українських добровольців приєдналися іноземці. Указом Президента України від 28 лютого 2022 року № 82 з 1 березня 2022 року було введено безвізовий режим для громадян інших країн, які бажають долучитися до Інтернаціонального легіону оборони України, за винятком громадян держави-агресора. Таким чином, до України приїхали добровольці з різних куточків світу, готові захищати нашу територіальну цілісність.
Of course! Please provide the text you'd like me to make unique, and I'll be happy to help.
Витримка та мужність добровольців надихають кожного, хто бажає бачити Україну сильною, вільною та незалежною, підкреслив головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський.
"Сьогодні ми вшановуємо тих, хто проявив відвагу та рішучість. Це люди, які не чекали на команди, а сміливо встали на захист своєї країни, керуючись голосом свого серця", — наголосив генерал.
Бути добровольцем, зауважив Сирський, -- "це більше, ніж рішення. Це внутрішній стрижень. Це здатність діяти, коли інші вагаються, і брати відповідальність на себе".
"Ваша відвага, ваша готовність боротися там, де найважче, надихає кожного військовослужбовця і громадянина. Кожного, хто прагне зберегти Україну сильною, вільною та незалежною", -- підкреслив головнокомандувач ЗСУ.
Він висловив свою вдячність волонтерам за їхню незламну стійкість, безмежну відданість рідній землі та готовність жертвувати собою.
"Багато добровольців поклали життя у боротьбі за Україну. Вічна їм памʼять і слава! Багато добровольців, загартованих війною, стали сержантами, інструкторами, офіцерами, бойовими командирами. Для них служіння Батьківщині стало справою життя. Нехай удача супроводжує вас у бою. Нехай поруч будуть надійні побратими. Нехай родини будуть вашим надійним тилом", -- наголосив Сирський.