"Цей варіант є надзвичайно стабільним": депутат пропонує скасувати законодавство щодо НАБУ і САП.

Нардеп Ярослав Железняк від фракції "Голос" повідомив, що є кілька способів, як можна скасувати закон №4555-ІХ.
Йдеться про скандальний закон, який змінює функціонування Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Фактично, він позбавляє ці органи незалежності та підпорядковує їх Генпрокуратурі.
"Сьогодні ми плануємо подати на реєстрацію законопроект, який є досить простим - він передбачає скасування цього ганебного рішення, ухваленого та підписаного в турборежимі. Абсолютно. Чи вірю я, що цей документ пройде через парламент? На даний момент - ні", - зазначив депутат.
Однак є ще один спосіб скасувати закон - подати відповідне звернення до Конституційного суду, наголошує Железняк.
"Потрібно буде витратити певний час, щоб досягти максимальної якості. Вже були випадки, коли закони скасовували через порушення, і в даному випадку влада діяла вкрай нечесно, тому є багато доказового матеріалу. Наступним кроком стане збір 45 підписів. Не впевнений, що це буде просто, але ми зробимо все можливе, щоб ви були в курсі кожного, хто відмовиться підписати. Хоча судова процедура займає багато часу, цей варіант є дуже надійним", - підкреслив він.
Тим часом уночі 23 липня президент Володимир Зеленський виступив зі зверненням щодо прийнятого закону. Він стверджує, що антикорупційні органи працюватимуть "тільки без російських впливів".
"Звісно, що НАБУ і САП будуть працювати. І важливо, що Генеральний прокурор налаштований на те, щоб в Україні реально забезпечувалася невідворотність покарання для тих, хто йде проти закону. І це те, що дійсно потрібно для України. Справи, які лежали, мають розслідуватись", - сказав Зеленський.
Він підкреслив, що чиновники, які виїхали за межі країни, досі залишаються без покарання. Він вважає, що така ситуація є абсолютно неприйнятною.
"Не існує жодного логічного обґрунтування, чому кримінальні справи на мільярдні суми можуть затягуватися на роки. Також немає зрозумілого пояснення, чому росіяни все ще мають доступ до необхідної їм інформації. Ключовим є те, щоб ця інформація не потрапляла до рук росіян. Важливо забезпечити невідворотність покарання, і щоб суспільство це дійсно усвідомлювало," - зазначив президент.
Нагадаємо, що 22 липня Верховна Рада схвалила законопроєкт №12414, що вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу, у другому читанні. У Національному антикорупційному бюро висловили стурбованість, зазначивши, що в останні хвилини до документа були внесені поправки, які "по суті ліквідують незалежність НАБУ та САП, підпорядковуючи їхню діяльність генеральному прокурору".
Переважна кількість народних депутатів, обраних за мажоритарною системою від Харківської області, підтримали це рішення.
До вечора в Україні розпочалися протестні акції: наймасовіші - у Києві, Львові та Івано-Франківську. Але й у Харкові група громадян вийшла із плакатами проти закону до стін мерії.
Попри це ближче до півночі 22 липня Володимир Зеленський все ж таки підписав законопроєкт №12414. Незабаром його опублікували і в офіційному виданні Верховної Ради "Голос України". Таким чином, він офіційно набирає чинності 23 липня.