Вершини України: де розташовані найвищі точки в різних регіонах країни

Найвища вершина в кожному регіоні України.
Кримська Автономна Республіка
Гора Роман-Кош, що підноситься на висоту 1545 метрів, є найвищою вершиною Кримських гір та всього півострова. Вона розташована в межах Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника, на хребті Бабуган-Яйла.
Вершина Роман-Кош (фото: Вікіпедія)
Вінниччина
Висота пагорба становить не більше 370 м, і він розташований неподалік села Комарівці в Жмеринському районі (іноді його висоту вказують як 370-372 м). Це об'єкт, що належить до Подільської височини, де справжні гори відсутні.
Говерла, висота якої сягає 2061 метра, є найвищою вершиною України та розташована на кордоні двох областей. Вона є частиною Чорногірського хребта в Карпатах і користується великою популярністю серед туристів.
Говерла є найвищою горою в Українських Карпатах та найвищою точкою України, що досягає висоти 2061 метра (джерело: Вікіпедія).
Львівський регіон
Пікуй, висота якого досягає 1405 метрів, є найвищою точкою Бескидського хребта, що межує із Закарпаттям. Ця гора знаходиться в межах національного природного парку "Сколівські Бескиди".
Вигляд на вершину (фото: Вікіпедія)
Чернівці та навколишня область
Гора Яровиця, що підноситься на висоту 1574 метри, знаходиться в межах Покутсько-Буковинських Карпат, недалеко від Путильщини. Ця місцевість оточена щільними лісами та вражає своєю традиційною гуцульською архітектурою.
Велика Бугаїха має висоту близько 400 метрів і є складовою частиною Подільських Товтр – неповторного кряжу, що зберігає сліди давніх коралових рифів. Ця територія привертає увагу як геологів, так і туристів, які захоплюються краєзнавством.
Тернопільська область
Гора Попелиха, також відома як Камула, має висоту приблизно 443 метри. Це найвища точка Подільської височини, з якої можна насолоджуватися чудовими видами на навколишні села та пагорби.
Волинська область
Найвища висота в цьому районі становить приблизно 292 метри, розташована неподалік від села Майдан. Це підвищення знаходиться в рамках Поліської низовини, що є типовим для рівнинних ландшафтів північного заходу України.
Житомирська область можна описати як регіон, що розташований в Україні.
Піднесення висотою до 330 метрів знаходиться в Словечансько-Овруцькому кряжі. Це найвища точка на півночі області. Район вкрите змішаними лісами.
Рівненська область України
Максимальна висота становить 372 метри, розташована неподалік села Дружба. Це елемент природного підвищення в центральному регіоні області. Територія в основному покрита лісами.
Черкаська область
Пагорб, розташований поблизу Монастирища, має висоту приблизно 276 метрів. У цьому регіоні рельєф характеризується рисами Придніпровської височини. З його вершин відкриваються панорами, що переважно охоплюють безкраї степові простори.
Київська область може бути виражена як регіон навколо столиці України, Києва.
Піднесення на висоту приблизно 280 метрів розташоване неподалік села Високе. Це частина Київської височини, яка визначає західний край області. Рельєф тут помірно хвилястий, з переважаючими лісовими масивами та сільськогосподарськими угіддями.
Місто Київ
Максимальна висота становить 197 метрів і розташована в зоні Пущі-Водиці, в Біличанському лісі. Це природна височина, оточена густими лісами. Місцевість користується популярністю серед любителів піших прогулянок.
Полтавський регіон
Деївська гора - 204 м, поблизу Кременчука. Відома оглядовим майданчиком над Дніпром. Підходить для легких прогулянок і спостережень за природою.
Гора Деївська (зображення: Вікіпедія)
Харківський регіон
Найвища точка регіону досягає приблизно 236 метрів і розташована поблизу села Лютівка. Це підвищення знаходиться на північному сході області. Територія в основному сільськогосподарська, з невеликими змінами висоти.
Сумська область – це регіон України, розташований на північному сході країни.
Пагорб у Краснопільському районі - близько 246 м. Це одна з найвищих точок на північному сході України. Територія частково лісиста, частково відкрита.
Чернігівщина
Підняття до 222 м біля села Березова Гать. Місцевість із типовим поліським ландшафтом - болота, ліси, пагорби. Рельєф дуже м'який, але висоти відносно вищі, ніж на півдні.
Одеська область
Найвища точка в Подільському районі досягає 292 метри. Ця територія є складовою частиною Подільської височини, яка простягається на північ області. Тут переважає степова зона, де чергуються поля з лісовими смугами.
Миколаївський регіон
Пагорб висотою до 255 метрів розташований у Баштанському районі. Ця місцевість є рівнинною, з характерними степовими ландшафтами. Найвищі його частини не вирізняються різкими гірськими формами.
Херсонщина
Максимальна висота становить 101 метр і розташована поблизу Берислава. Це піднесення знаходиться над Каховським водосховищем. Рельєф у цьому районі рівнинний і невиразний.
Запорізький регіон
Бельмак-Могила - 324 м. Це помітне підняття серед південного степу. Має історичне значення, зокрема, як місце козацьких стоянок.
Бельмакська могила (зображення: Вікіпедія)
Дніпропетровська область
Піднесення поблизу селища Просяна досягає висоти 211 метрів. Це одна з найвищих вершин Придніпровської височини. Рельєф тут хвилястий та різноманітний.
Донецька та Луганська області
Могила-Мечетна піднімається на висоту 367 метрів і є найвищою точкою Донецького кряжа, що розташована на межі двох областей. Ця територія відзначається степовим, проте рельєфним ландшафтом.
Могила Мечетна в вечірній час (зображення: Вікіпедія)
Кіровоградський регіон
Пагорб висотою 269 метрів, розташований поблизу смт Новоукраїнка, є частиною центральної зони Українського щита, яка характеризується помірними висотами. Ця місцевість часто стає об'єктом геологічних досліджень.