(ВІДЕО) Тисяча днів великої війни: вартість незалежності, заплачена життями.
Багато з цих воїнів, які загинули в битвах проти окупаційних військ РФ, були добровольцями. Вони залишили своє цивільне життя, щоб відповісти на заклик захистити Батьківщину. Їхні близькі, залишившись наодинці з горем, сподіваються, що ці жертви не будуть забуті. Установлюють невеликі прості прапорці, на яких від руки вказано імена та дати смерті.
"Це мій син Колпаковський Микола, йому було 28 років. 26 грудня 2023 року він загинув у Старомайорську, що в Донецькій області. Ми родом із Запоріжжя. Його дуже не вистачає, це жахлива втрата. Він був чудовою людиною, ще не одруженим, і нічого після себе не залишив, нікого. Нехай ця війна буде проклята, я її ненавиджу," - розповідає мати загиблого героя Ірина Колпаковська.
Мати ще одного бійця-героя Світлана Кириченко приїхала до Києва з Черкас для того, щоб замінити прапорець, який вона встановила на цьому меморіалі рік тому.
"[Я поставила прапор] для того, щоб хтось пройшов і побачив, що ця людина колись жила, життя віддала за всіх нас. Щоб ми могли спокійно говорити українською мовою, щоб ми були серед своїх і не, вибачте, кацапська морда тут ходила і вказувала, що мені робити, як мені жити", -- емоційно каже жінка.
Перші прапори з'явилися тут у травні 2022, невдовзі після того, як російські війська були вибиті з Київської області й столиці вже не загрожувала окупація. За час, поки триває повномасштабне вторгнення, трава зів'яла, поміж тисяч прапорів з'явилися доріжки, схожі на цвинтарні. А ще додалися портрети українських героїв, біля яких постійно з'являються букети квітів.
Міські чиновники не здійснюють нагляд за меморіалом на Майдані Незалежності, який уже давно є символом українських революцій. Поряд практично щодня проходять церемонії поховання військових. Меморіал зростає з кожним днем, нагадуючи про ту ціну, яку Україна сплачує за свою незалежність.