У процесі беруть участь дві міжнародні корпорації. Суд скасував дозвіл Антимонопольного комітету України на найбільшу угоду в українській цементній галузі.

Господарський суд Києва 13 лютого за позовом групи Ковальська визнав недійсним рішення АМКУ про надання дозволу "дочці" ірландської CRH -- CRH Ukraine B.V. на придбання групи компаній Дікергофф в Україні у італійської Buzzi.
Про це йдеться в рішенні суду, яке є в розпорядженні NV Бізнес.
Відповідно до матеріалів справи, позовні вимоги групи Ковальська основані на тому, що рішення комітету є незаконним і необґрунтованим через недостатнє з'ясування та доведення фактичних обставин, які мають значення для справи про концентрацію. Також зазначається, що АМКУ не провів належного дослідження ринку готових для використання розчинних бетонних сумішей, що є критично важливим для даної справи. Окрім цього, Ковальська підкреслює, що в процесі розгляду справи про концентрацію комітет порушив норми процесуального права, що, в свою чергу, призвело до ухвалення помилкового рішення.
5 вересня 2024 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) видав дозвіл компанії CRH Ukraine B.V., що базується в Роттердамі, Нідерланди, на придбання акцій компанії Дікергофф цемент Україна, що дає можливість отримати понад 50% голосів у вищому органі управління цієї компанії. Крім того, було схвалено придбання більш ніж 50% частки в ТОВ з іноземними інвестиціями Дікергофф Україна. Однак АМКУ наклав певні обмеження на діяльність CRH Ukraine. Зокрема, протягом наступних 5 років компанія не має права обмежувати обсяги продажу цементу для підприємств, які не підпадають під контроль CRH Ukraine, та повинна дотримуватися ринкових цін. АМКУ також зобов'язав CRH Ukraine не знижувати загальні реальні виробничі потужності таких компаній, як Цемент, Миколаївцемент, Подільський цемент та Дікергофф цемент Україна без економічно обґрунтованих причин. Крім того, CRH Ukraine має уникати неправомірних обмежень у доступі до ринку цементу для інших учасників, продавців та покупців.
Позивач підкреслює, що монополізація цементного ринку внаслідок концентрації матиме суттєвий і безпосередній вплив на ПБГ Ковальська, великого споживача цементу. Це пов'язано з істотними обмеженнями у виборі продукції, яка не має близьких альтернатив, а також із ціновою дискримінацією, що стає важливим чинником у формуванні індивідуального цінового порогу для різних сегментів клієнтів.
Суд також зазначив, що комітет не надав достатніх доказів того, що купівля компанією CRH Ukraine акцій Дікергофф Цемент Україна та частини статутного капіталу Дікергофф Україна не призведе до монополізації або значного обмеження конкуренції на ринку бетону й цементу.
Тобто, АМКУ неповно з'ясував обставини, які мають значення для справи, не довів обставини, які мають значення для справи і які визнано встановленими, що є підставою для визнання недійсним рішення АМКУ про концентрацію.
Як повідомлялось, у жовтні 2024 року CRH Ukraine B.V. завершила покупку у Buzzi групи компаній Дікергофф в Україні. До її складу входять два цементні заводи, Волинь-Цемент та Югцемент, цементний термінал у Києві, а також підприємства з виробництва готових бетонних сумішей в Київській, Одеській та Микoлаївській областях.
У вересні 2023 року компанія CRH Ukraine B.V. звернулася до Антимонопольного комітету України з проханням дозволити придбання активів компанії Buzzi. 5 вересня 2024 року АМКУ дав зелене світло для реалізації цієї угоди.
Buzzi зазначила, що контракт на продаж активів в Україні був укладений 20 червня 2023 року. Сума угоди становить 100 мільйонів євро. Протягом всього фінансового року 2023 загальний дохід від українських активів компанії досяг 85,6 мільйона євро, а показник EBITDA склав 5,6 мільйона євро.
У червні 2023 року італійська компанія Buzzi, яка займається виробництвом цементу і була внесена до списку міжнародних спонсорів війни Національним агентством з питань запобігання корупції, через свою дочірню фірму Dyckerhoff GmbH уклала угоду про продаж частини активів у Східній Європі ірландській компанії CRH. До угоди увійшли українські підприємства, зокрема два цементні заводи: Волинь-цемент у Здолбунові Рівненської області та Південь-цемент у смт Вільшанське Миколаївської області.
CRH розпочала свою діяльність в Україні в 1999 році. З листопада 2021 року цементні виробництва компанії в Україні функціонують під маркою Cemark.
Одна з важливих сфер діяльності компанії CRH в Україні полягає у виготовленні бетону та залізобетонних конструкцій.
CRH є провідним виробником будівельних матеріалів у світі. На 3200 підприємствах компанії у 28 країнах зайнято близько 71 тис. осіб. Це найбільший виробник будівельних матеріалів у Північній Америці та Європі. Компанія також представлена в Азії. Американські депозитарні акції CRH котируються на Нью-Йоркській фондовій біржі.