Залицяння замість ультиматумів: Трамп прагне уникати жорсткості у стосунках із Путіним, - зазначає The Economist.

Президент США уникає санкцій проти Росії та виступає за прямі переговори між сторонами конфлікту.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, після бесіди з Володимиром Путіним 19 травня, не поставив жодних умов для зупинки конфлікту в Україні. Натомість він запропонував продовжити переговори, що значно вигідно для Москви, як зазначає The Economist.
Замість очікуваного ультиматуму Росії з вимогою зупинити війну під загрозою нових санкцій, Трамп охарактеризував свою розмову з Путіним як "чудову" та оголосив у соціальних мережах, що "Росія та Україна негайно розпочнуть переговори щодо укладення мирного договору, а, що ще важливіше, завершення війни". При цьому президент США не згадував про жоден тиск чи рішучі дії стосовно Кремля.
Володимир Путін, своєю чергою, заявив, що бачить прогрес у діалозі з США і готовий працювати над "меморандумом про можливий майбутній мирний договір".
Проте зміст цього "меморандуму" викликає занепокоєння в Києві: за неофіційними даними, Україна може ризикувати втратою частини своїх територій, які вона ще контролює в чотирьох регіонах, окупованих Росією. Президент Зеленський вже висловив свою категоричну незгоду з такими умовами.
В Україні та Європі реакція на стратегію Трампа є обережно негативною. У Києві вважають, що будь-які компроміси з Путіним лише посилять його вплив.
Тим часом Трамп дедалі більше дистанціюється від участі США в конфлікті. Він натякнув, що обидві сторони можуть домовлятись між собою без американського посередництва, зокрема у Ватикані.
Проте, як зазначають західні експерти, така стратегія може призвести до негативних наслідків. Без американського тиску Росія отримує можливість затягувати переговорний процес та продовжувати свої наступальні дії на фронті. Зокрема, вказується в статті.
Путін прагне до здачі України — будь то на фронті, чи під час мирних перемовин.
Ніч, що передувала розмові Трампа з Путіним, стала однією з найтрагічніших для цивільного населення: під Васильковом, неподалік Києва, внаслідок масштабної атаки дронів загинула 27-річна жінка, яка намагалася захистити свого сина.
"Це була найгучніша, найжахливіша ніч з початку війни", -- згадує місцева мешканка.
Трамп не раз охарактеризовував війну як "криваву баню", проте його м'яка позиція щодо Путіна все більше викликає сумніви. Сучасний підхід президента США коливається між спробами зближення, відступом і бездіяльністю. Тим часом, поки Трамп перебуває у роздумах, Путін отримує можливість зміцнити свої позиції та розширити території.
Бесіда між Трампом та Путіним
Як повідомляв УНІАН, 19 травня американський президент провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, після чого зв'язався з кремлівським правителем Путіним.
Протягом двох годин вони вели бесіду про можливість завершення конфлікту та майбутню співпрацю між Вашингтоном і Москвою.
Згодом Трамп написав у мережі, що Росія і Україна "негайно" розпочнуть переговори про припинення вогню і завершення війни, а умови цього обговорюватимуться між двома сторонами.
У його виступі не згадувалося про можливе посилення санкцій щодо Росії, яка вже не раз відкидала його пропозицію про мир.
У той же час, американські медіа повідомляли, що Трамп прагне віддалитися від угоди про мир, оскільки усвідомив свою неспроможність зупинити конфлікт в Україні.
До вашої уваги можуть бути цікаві новини: