Представниця Сибіги в Раді Безпеки ООН: Україна прагне до миру більше за всіх, але не за будь-яку ціну.

Україна прагне миру більше, ніж хто-небудь інший, але не може погодитися на будь-яку ціну, підкреслила у вівторок Мар'яна Беца, заступниця міністра закордонних справ України, під час засідання Ради Безпеки ООН.
Про це передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку.
Беца зазначила, що з 11 березня, коли Сполучені Штати під час зустрічей у Саудівській Аравії виступили з пропозицією про абсолютне і безумовне припинення вогню, російські війська скинули на територію України близько 8500 керованих авіабомб.
Росія відмовилася прийняти цю пропозицію США, підкреслила заступниця міністра.
Вона підкреслила, що під час жорстокого нападу на Київ 24 квітня, Росія застосувала балістичну ракету, виготовлену в Північній Кореї.
"Це ще один доказ злочинної природи союзу між Російською Федерацією та Північною Кореєю. Цей зв'язок між Москвою та Пхеньяном також ставить під загрозу безпеку всього Індо-Тихоокеанського регіону", - підкреслила заступниця міністра.
Вона зазначила, що представники Росії активно залучають китайських громадян через різні соціальні мережі.
За інформацією Беци, під час повномасштабної війни було пошкоджено або знищено 218 тисяч об'єктів цивільної інфраструктури, серед яких 1600 шкіл (з них 200 повністю зруйновано) та приблизно 2000 медичних закладів (300 з них знищено).
Вона ознайомила членів Ради безпеки з позицією України стосовно висловлювань російського лідера Володимира Путіна про запровадження триденного режиму тиші з 8 по 10 травня.
"Якщо Росія дійсно прагне зупинити війну, чому б не ініціювати перемир'я вже сьогодні? Чому потрібно чекати до 8 березня? На її думку, ця пропозиція не має нічого спільного з досягненням миру", - зазначила вона. Вона також підкреслила, що це оголошення Кремля має на меті піар або здобуття додаткових тактичних вигод.
Вогонь можна згасити вже зараз, а не лише на час параду, зазначила вона.
"Мир для України є найважливішим, як підкреслила Беца, але ми не можемо погодитись на будь-які компроміси, якщо це означає відмову від наших принципів."
Будь-які майбутні домовленості мають відповідати "червоним лініям" України, зауважила вона.
По-перше, Україна ніколи не визнає жодні території, які тимчасово знаходяться під окупацією, зокрема Крим, як частину Росії. По-друге, вона не погодиться на жодні зовнішні вказівки щодо структури, чисельності та інших характеристик своїх збройних сил. По-третє, ми категорично відкидаємо будь-які обмеження нашого суверенітету, а також внутрішньої та зовнішньої політики, включаючи вибір альянсів, до яких ми прагнемо приєднатися, підкреслила Беца.
При цьому тимчасове припинення вогню, якщо воно буде досягнуто, не повинне призвести до замороження конфлікту, а має стати кроком до міцного миру на основі справедливості.
Крім того, українські діти, яких викрала Росія, повинні повернутися на батьківщину. Аналогічно, військовополонені та незаконно затримані цивільні особи також мають бути звільнені.
"Суверенітет і територіальна цілісність не підлягають обговоренню. Правосуддя не підлягає обговоренню. Діти не підлягають обговоренню. Мир без справедливості - це не мир. Це капітуляція", - наголосила вона.
Беца підкреслила, що Росія не бажає бачити Україну як демократичну та вільну європейську націю, адже "свобода сприймається як загроза для російського суспільства і може підірвати диктатуру в Росії".
Заступниця міністра наголосила, що агресію не слід винагороджувати, а агресорів неможливо втихомирити. Вона зазначила, що будь-яка спроба задовольнити РФ шляхом порушення основоположних принципів лише призведе до подальших порушень міжнародного права і створить надзвичайно небезпечний прецедент для світової безпеки.
На словами Беци, Україна продовжує сподіватися, що Сполучені Штати разом з іншими міжнародними партнерами "активізують зусилля, спрямовані на те, щоб змусити Росію погодитися на повне і беззастережне припинення вогню".
Щоб зупинити геноцидну війну та уникнути її повторення в майбутньому, потрібні єдність і підтримка всіх країн світу, зазначила вона.
Як стало відомо, у вівторок відбулося засідання Ради Безпеки ООН, присвячене зростанню російських атак на цивільних осіб в Україні.