Затримано співробітників ГРУ, які планували напади на електростанції в Київській області.
Йдеться про двох осіб без роботи з Одеської та Хмельницької областей. Вони стали об'єктом уваги російських загарбників, коли намагалися знайти "прості способи заробітку" у Телеграм-каналах.
Правоохоронці затримали двох агентів російської воєнної розвідки (ГРУ), які брали участь у підготовці повітряних ударів РФ по Київській області. Про це повідомила СБУ у четвер, 11 грудня.
Ця історія стосується двох молодих людей, які не мають роботи, з Одеської та Хмельницької областей, віком 19 і 21 років. Вони потрапили під радар російських військових, коли восени цього року намагалися знайти "легкі гроші" через Телеграм-канали.
Російські спецслужби направили своїх агентів до Києва та навколишніх територій, щоб здійснити коригування нових атак з використанням ракет і безпілотників. Головними об'єктами для рашистських операцій стали тепло- та гідроелектростанції в столиці та її околицях.
"Для організації атак Російської Федерації на ці об'єкти, підозрювані окремо обстежували територію, записуючи координати енергетичних споруд та оцінюючи їхній технічний стан після обстрілів. Крім того, зловмисники робили фотографії та позначали на Google Maps геолокації блокпостів на місцевих шляхах", - повідомляється у заяві.
Кіберспеціалісти Служби безпеки України зупинили агентів "на місці злочину" в Києві, коли ті здійснювали розвідку у районі можливих "цілей". Під час проведення обшуків у підозрюваних було знайдено смартфони з анонімними чатами в месенджерах, через які вони підтримували зв'язок з куратором з ГРУ.
Обом затриманим повідомили про підозру за статтею про державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану (ч.2 ст.111 Кримінального кодексу України). Їм загрожує довічне ув'язнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, у листопаді було затримано агента ФСБ, який наводив удари по енергетиці Києва. Мова йде про ще одного учасника агентурної групи, яку викрили навесні цього року.
У вересні в Київській області було затримано агента ФСБ, який infiltrувався в Укренерго. Ця особа отримувала вказівки від російських спецслужб через родича, який колись керував в Україні однією з заборонених прокремлівських політичних сил.