Зеленська визначила чотири основні завдання реформи харчування у школах.
Забезпечення якісного харчування в навчальних закладах стало не лише фундаментом ефективного навчального процесу, а й важливим чинником стабільності для всієї родини.
Цю інформацію озвучила Олена Зеленська, дружина Президента, під час свого виступу на церемонії відкриття Європейського регіонального саміту з питань шкільного харчування, як повідомляє кореспондент Укрінформу.
"За результатами роботи великої команди небайдужих сотень людей державного і недержавного сектору, в серпні 2020 року Кабмін затвердив перший план заходів із реформування системи шкільного харчування. І він окреслив чотири стратегічні цілі нашої реформи, до яких ми саме зараз і йдемо. По-перше, це не тільки впровадити якісне здорове меню, а й навчити дітей обирати корисну їжу, модернізувати застарілі харчоблоки, забезпечити для цього фінансовий ресурс і держави, і громад, і меценатів, і донорів. І також - навчити кухарів та інші кадри", - нагадала Зеленська.
Вона зізналася, що перші кроки впровадження реформи були найскладніші та висловила подяку всім, хто відгукнувся на її заклик провести реформу шкільного харчування, підкресливши, що "цей відгук був дуже потужним, саме ця синергія і дала нам можливість співпрацювати, і так ефективно".
"Якісне харчування стало не лише фундаментом успішного навчання, але й визнаним елементом стійкості як для кожної дитини, так і для всієї родини. Адже для матері, яка знає, що її дитина у безпеці та має достатньо їжі в школі — а саме цього ми прагнемо, щоб школа була місцем безпеки в усіх аспектах — життя стає значно спокійнішим", - підкреслила дружина Президента.
За її словами, "навчання, шкільний обід - це острівець нормальності, який ми зараз плекаємо в цих непростих воєнних умовах , острівець захищеності, безпеки серед війни".
"Сьогодні я відчуваю гордість за те, що, попри війну, ми змогли оновити стандарти та нормативну базу. Це, безумовно, був один з найважливіших початкових кроків. Хоча процес модернізації старих кухонь і їдалень відбувається не так швидко, як хотілося б, він все ж триває. Сьогодні ми говорили про першу фабрику-кухню, яка вже була побудована. Я впевнена, що цей проєкт матиме можливість для розширення, адже він є дуже ефективною моделлю харчування. Сотні кухарів і менеджерів вже підвищують свою кваліфікацію. Якісне і корисне харчування з'являється навіть у тих місцях, де його раніше не існувало", - зазначила Зеленська.
Європейський регіональний саміт з питань шкільного харчування / Джерело: Володимир Тарасов. Укрінформ.
Вона підкреслила, що "ми створюємо не лише корисні страви, а й формуємо здорове майбутнє для наших дітей, і нам приємно ділитися своїми знаннями та досягненнями".
"Впевнена, що з багатьма проблемами , які були в нас перед початком цієї реформи, зіштовхуються багато країн. Ми знаємо відповіді й готові їх надавати", - додала Зеленська.
У Телеграмі вона також повідомила, що на Європейський регіональний саміт шкільного харчування прибули представники понад 20 міжнародних організацій.
"До Києва прибула велика спільнота однодумців, серед яких представники більш ніж 20 міжнародних організацій, таких як Всесвітня продовольча програма ООН, Бюро ВООЗ в Україні, ЮНІСЕФ, Програма розвитку ООН (UNDP), швейцарсько-український проєкт DECIDE, WFP, Temet International Oy Ltd, AICS, Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA), Партнерство з розвитку дітей, KEK-CDC, Швейцарське агентство з розвитку та співробітництва (SDC) та Світовий банк. Окрім того, на заході були присутні урядовці та дипломати з понад 20 країн, зокрема Норвегії, Фінляндії, Литви, Хорватії, Словенії, Люксембургу, Швейцарії, Словаччини, Австрії, Бразилії, Іспанії, Молдови, Пакистану, Таджикистану, Чехії, Чорногорії, Швеції, Франції та Болгарії, а також представники Європейського Союзу", - зазначила Зеленська.
Як повідомлялося, реформа шкільного харчування стартувала в Україні у 2020 році. Започаткована вона з ініціативи дружини Президента Олени Зеленської.
На оновлене шкільне меню заклади загальної середньої освіти перейшли із 1 січня 2022 року.
У жовтні 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію змін у сфері шкільного харчування, заплановану на період з 2023 по 2027 роки.