Зловживання і розтрата арештованого майна на суму, що перевищує 440 мільйонів гривень: справа передана до суду - Новини Весь Харків.

1 травня 2025 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, спираючись на матеріали досудового розслідування Національного антикорупційного бюро, передав до суду обвинувальний акт стосовно 11 осіб, які були залучені в злочинну схему продажу арештованого майна за заниженими цінами. Це майно, оцінене більш ніж у 440 мільйонів гривень, було конфісковане в рамках кримінальних проваджень і передане до управління Національного агентства України, відповідального за виявлення, розшук і управління активами, отриманими внаслідок корупційних та інших злочинів (АРМА).
● екс-керівник відділу управління активами центрального апарату АРМА;
● колишній директор ДП "Сетам";
● спеціаліст відділу з розвитку підприємства ДП "Сетам";
● 2 оцінювачі;
● засновник та директор приватної компанії;
● 4 адвокати.
У процесі досудового розслідування було виявлено, що організатор злочину, співпрацюючи з керівником та посадовцями АРМА, а також у змові з представниками ДП "Сетам", приватними підприємствами та іншими особами, створив корупційну схему, що передбачала продаж арештованого майна за заниженою ціною через торгову платформу зазначеного державного підприємства. Це майно було вилучене в рамках кримінальних справ і передане в управління АРМА. Завдяки своїм діям організатор фактично отримав контроль над процесами АРМА — від передачі арештованого майна до його подальшого продажу.
За схемою, посадовці АРМА забезпечували обґрунтування належності відповідних арештованих активів до таких, якими неможливо без зайвих труднощів управляти та які важко зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. Це майно оцінювалось за вартістю, що була значно нижчою за ринкову, та виставлялось на електронні торги. Зі свого боку представники держпідприємства "Сетам", які організовували ці торги, забезпечували перемогу наперед визначеній приватній компанії.
Розслідування виявило чотири випадки незаконної діяльності, а саме реалізацію:
● трьох земельних ділянок на Одещині, які були придбані для будівництва магазинів торговельної мережі (реальна вартість яких була зменшена у 18 разів);
● 2,6 тис. тонн піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині (зменшено вартість більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою);
● більше 4,5 тисяч тонн карбаміду (ціна скорочена майже в п'ять разів);
● зернових, круп'яних та олійних культур (зменшено вартість у 4 рази).
Загальна вартість збитків, спричинених впровадженням цієї злочинної схеми, перевищує 440 мільйонів гривень.
Зауважимо, що слідство у справі завершено 30.06.2023. З того часу сторона захисту ознайомлювалась із матеріалами.
▶ ️Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Источник: https://t.me/sap_gov_ua/2924