Оперативні новини Києва

Медіа висвітлили ситуацію з круговою порукою в Національному агентстві з питань запобігання корупції та в суді столиці: йдеться про захист детектива НАБУ Романюка, який має мільйонні статки, а також про його брата, якого підозрюють у хабарництві | УНН

Засоби масової інформації повідомляють, що Національне агентство з питань запобігання корупції та київський суд захищають детектива Михайла Романюка, у якого виявили розкішну власність, а його брата затримали за отримання хабара.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Святошинський районний суд виявляються на боці Михайла Романюка, керівника одного з підрозділів Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Раніше у нього було виявлено розкішні автомобілі та елітна нерухомість, зареєстровані на членів його родини, а його брат був затриманий за отримання хабаря. Про це повідомляє Informator.ua, вказуючи на можливу кругову поруку в цих установах та спроби приховати важливу для суспільства інформацію.

НАЗК відмовилося коментувати, чи проводили перевірку стосовно керівника одного з відділів НАБУ Михайла Романюка, у якого раніше виявили розкішні автомобілі та елітну нерухомість, оформлену на родичів. Також Святошинський районний суд столиці надіслав стандартну відповідь щодо справи його брата Ігоря Романюка, в якій вже впродовж восьми років не вдається ухвалити рішення про звинувачення у хабарництві. Таким чином, як НАЗК, так і суд фактично стали на захист особи, яка має обґрунтовані підозри в корупційних діях.

На переконання журналістів, НАЗК застосувало формальний підхід. Таким чином виходить, що агентство не лише ігнорує суспільно важливу інформацію журналістів про можливі порушення закону з боку детектива НАБУ Михайла Романюка, а ще й покриває його, займаючись відписками, наголошується у повідомленні.

"НАЗК, яке було засноване десять років тому, ілюструє всі традиційні методи українських державних службовців. Якщо б ситуація була іншою, ми б отримали інформацію про принаймні ініційовану перевірку у відповідь на медійні матеріали," - відзначив Informator.ua.

Водночас, за інформацією видання, голова Святошинського районного суду Києва, відповідаючи на запит про перебіг кримінальної справи щодо хабара, пов'язаного з братом Михайла Романюка - Ігорем, зазначив, що його роль обмежується лише загальним керівництвом судовою діяльністю.

Журналісти звернули увагу на те, яку конкретну інформацію повинні були верифікувати представники НАЗК та з якими питаннями звертався суд.

"Розслідування Informator.ua встановило, що керівник одного з підрозділів НАБУ Михайло Романюк користувався елітними автівками Mercedes-Benz E 220 CDI, який належав його тещі, та AUDI A6, оформленим на його батька. Квартира в Ірпені, земельна ділянка у Бучі Київської області площею 1320 кв. м та недобудований (нібито) будинок 219 кв. м були записані на мати. Лише у декларації за 2024 рік у Михайла Романюка з'явилася квартира 117,4 кв. м, що належить безпосередньо йому. І та - придбана за пільговою держпрограмою для захисників єОселя", - зазначається у матеріалі.

Видання підкреслило, що однією з найзначніших справ, якою займався Михайло Романюк після переходу до НАБУ, стала тема Роттердам+. Чим довше детектив відкладав цю справу, тим більше збагачувався.

Крім того, Informator.ua зазначив, що за вісім років Святошинський районний суд Києва так і не виніс вироку стосовно обвинуваченого брата Михайла Романюка — Ігоря Романюка, старшого слідчого Києво-Святошинської податкової інспекції. За інформацією Генеральної прокуратури України, цей слідчий вимагав та отримав хабар у розмірі 20 тисяч доларів від керівника однієї з компаній.

"Найбільш ймовірним оберегом Романюка від в'язниці є його брат - Михайло Романюк, який всі ці роки робив успішну кар'єру в Національному антикорбюро. За нашими даними, Михайло Романюк, який працював в центральному офісі податкової міліції до 2016 року, був відомий серед колег неабиякими апетитами у вимаганні хабарів з підприємців. Схоже, що його "таланти" дуже цінуються на новому місці роботі - в Національному антикорбюро, і не тільки - раз дві різні структури взялися його покривати", - підсумували у виданні.

Читайте також