Оперативні новини Києва

Збройні сили України відповіли на злочини російського військового, який вчинив акти насильства в Бучі та Бородянці - Деталі | Експрес онлайн

Нелюд-окупант у березні 2022 року катував цивільних на Київщині.

Збройні сили України знищили 24-річного російського військовослужбовця Руслана Омаралінова, який входив до складу 234-го псковського десантно-штурмового полку і брав участь у скоєнні воєнних злочинів у Бучі. Про це повідомив полковник Анатолій Штефан в соцмережах, посилаючись на дані російських пабліків.

"Ліквідовано чергового злочинця, який скоював звірства в Бучі в лютому-березні 2022 року", - зазначив Штефан.

Згідно з інформацією російських ЗМІ, Омаралінов останніми роками проживав у Пскові, до повномасштабного вторгнення працював автокрановщиком. Служив у Псковській дивізії рядовим, був навідником. У березні 2022 року катував цивільних у Бучі та Бородянці.

Існують суперечливі відомості щодо місця його ліквідації: одні джерела стверджують, що це сталося в Бєлгородській області, інші - в Курській.

Зазначимо, що у лютому в Росії помер командир батареї 112-ї ракетної бригади ЗС РФ, капітан Констянтин Нагайко, який був причетний до ракетних ударів по селу Гроза на Харківщині. Про це повідомляє ГУР МО України.

У березні цього року в Курській області сили оборони України знищили командира вогневої групи ЦСН Росгвардії Марата Тибілова, який мав причетність до злочинів проти українських громадян. Цей майор Федеральної служби військ національної гвардії Росії, відомий під позивним "Таліб", активно брав участь у бойових діях на території України, зокрема на Запорізькому, Донецькому, Луганському фронтах, а також у Курській області, виконуючи обов'язки командира вогневої групи спецпідрозділу Росгвардії. Нещодавно він був нагороджений "Золотою зіркою" від президента РФ Володимира Путіна.

Протягом понад трьох років масштабної агресії Росії проти України українські силовики задокументували більше 150 тисяч випадків воєнних злочинів, повідомляє mipl.org.ua.

Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість свідчить про те, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно -- у вироках судді не відтворюють дійсну картину злочинів Росії проти українців, запевняє експертка МІПЛ з Міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна.

За словами фахівця, в Україні суди винесли всього 111 вироків у справах, пов'язаних з воєнними злочинами. "Ця статистика, незважаючи на заяви про стійкість української правової системи, виглядає вкрай незначною в порівнянні з загальною кількістю зареєстрованих воєнних злочинів, яка перевищує 150 тисяч", - підкреслює експерт. "Хоча численні слідчі активно займаються розслідуваннями, а справи розглядаються в судах по всій країні, їхня ефективність залишається на низькому рівні".

Рассамахіна пояснює цю ситуацію прогалинами у Кримінальному та Кримінальному процесуальному кодексах, які ускладнюють всебічне розслідування великої кількості злочинів. "Справа в тому, що суди розглядають лише окремі епізоди, де вже є встановлені підозрювані, тоді як загальна картина злочинної діяльності російської армії залишається поза увагою правосуддя. Наприклад, сто одинадцять вироків — це значно менше, ніж кількість злочинів, скоєних у будь-якому умовному районі Київської області протягом місяця російської окупації в 2022 році. Навіть якщо згодом ми отримаємо ще кількасот вироків, їхня загальна кількість не зможе відповідати масштабам вчинених злочинів. Більше того, в уже винесених вироках судді акцентують увагу лише на злому намірі окремих російських військових, тоді як агресивна політика самої Росії залишається поза межами розгляду", — підкреслила експертка.

Станьте підписником сторінки "Експрес" у Facebook!

Читайте також