Press "Enter" to skip to content

КМДА зупиняє нічний продаж алкоголю. ver 2.0

  • 853
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Сьогодні, 24.10.2018, було опубліковано рішення КМДА від 27.09.2018 про нічну (з 23:00 до 10:00) заборону реалізації алкогольних напоїв в магазинах міста. А це означає, що саме від сьогоднішнього дня в дію вступає сама заборона.
У той же час, зазначена заборона не поширюється на ресторани, кафе і бари.
Хотілося б нагадати, що раніше КМДА вже приймала аналогічне рішення, однак його було оскаржено через суд (оскільки КМДА не мала таких повноважень). В адміністрації зазначили, що на цей раз рішення не можна буде оскаржити.

Цікаві фрази депутатів стосовно заборони:
«Така ініціатива вже приймалася восени 2016 року. На жаль, через серйозне алкогольного лобі її (ініціативу — ред.) затягали по судах, і підприємці просто відмовилися її виконувати. За час, коли в місті Києві діяла ця заборона, знизилася кількість правопорушень, скоєних в стані алкогольного сп’яніння, покращився комфорт життя в спальних районах. Я впевнений, що в цьому залі не знайдеться депутата, якому б не сказали «спасибі» за те, що майже рік у людей під вікнами не співали п’яні компанії, і не влаштовували бійки біля магазинів, розташованих в житлових будинках. Мова йде не про «сухий закон», чи не про заборону, а про обмеження торгівлі тільки в магазинах. Ми не говоримо, що не треба вживати, але повинна бути культура » «, — зазначив Владислав Михайленко («Солідарність»).

«На сьогодні в столиці діють незаконні наливайки: як в Солом’янському районі, так і по всьому місту Києву. Нам потрібно робити кроки не тільки у боротьбі з продажем алкоголю в нічний час, а й з нелегальним продажем алкоголю, наркотиків, культивувати здорову націю і здоровий патріотичний націоналістичний дух серед киян. Звертаюся до керівників районних в Києві державних адміністрацій (РДА), щоб вони зробили всі кроки, щоб ці МАФи і «підвальчики» були знищені. Якщо ви не можете їх знищити, звертайтеся до ВО «Свобода» — ми знищимо «, — висловився Володимир Назаренко («Свобода»).

«Нічний час з 23:00 — нормально. Можна з 22:00 — теж нормально. Але хто визначив ранок о 10:00? Давайте будемо дорослими людьми, о восьмій ранку вже садки працюють, школярі вже вчаться. У літній період люди їдуть на відпочинок, і не всі встигають все з вечора накупити. Я вважаю, що потрібно встановити обмеження — з восьмої ранку. І останнє: я за все своє життя випив стільки, що повинен в золоті ходити, але алкоголіком не став. Тому давайте вранці зробимо 8:00», — запропонував Олександр Омельченко («Єдність»).

 

«До спиртних напоїв відносяться і ті, які в документі не згадані — наприклад, наливки. Це бродильний продукт не дистиляційний і їм, вибачте, можна так поживитися, що і світла білого не побачити «, — повідав колегам Володимир Бондаренко («Батьківщина»).

 

«Мій бізнес складається з мережі супермаркетів, і я знаю, що там відбувається. Я за те, щоб заборонити нічну торгівлю спиртним, тому що відбувається багато неприємних інцидентів, в тому числі, і для працівників: приходять напідпитку люди, які намагаються ще щось купити і ще випити. Виправлення Олександра Олександровича (Омельченко — ред.) дуже обгрунтована. Все було сказано, крім одного. Щосуботи та щонеділі ми їдемо на дачі і купуємо алкоголь. Де ми його будемо купувати? В області. Залишати гроші в області, податки в області. Я не бачу в цьому економічного сенсу «, — заявив Ігор Баленко («Єдність»).

В цілому, за проект відповідного рішення проголосували 77 депутатів при мінімально необхідних 61. І тепер, доведеться сказати «прощавай» столовому вину, пиву (крім безалкогольного), алкогольним та слабоалкогольним напоям в магазинах столиці.