Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Департамент протидії наркозлочинності Національної поліції України спільно з підрозділами Національн…

Департамент протидії наркозлочинності Національної поліції України спільно з підрозділами Національна поліція України організували низку заходів з виявлення нарковмісних рослин у межах найуспішнішої в історії назалежної України операції «Мак».
У цьому році вдалось знайти 375 га нелегальних посівів. В ході операції «Мак» виявлено 358 млн рослин маку та конопель. Для порівняння минулого року виявили 2 млн нарковмісних рослин.
Це найкращий результат за всю історію України, який підтвержує ефективність активного процесу реформування ДПН НПУ.

ІГОР ШЕЛЕСТЮК, заступник начальника Департаменту протидії наркозлочинності НПУ спеціально для читачів К.О. надав коментар:

«Найбільш резонансним правопорушенням у сфері легальних наркоплантацій цього року став незаконний посів маку в Полтавській області. Поле мало площу 234 гектари. Під виглядом господарської діяльності тут вирощували снодійний мак, з якого в подальшому могли виготовити понад 125 млн разових доз наркотичного засобу. За цінами наркоринку вартість зілля становила понад 7 млрд. грн.
Найбільш привабливими регіонами для наркоплантаторів лишаються Одеська, Миколаївська та Херсонська області. Переважну більшість нелегальних посівів в південному регіоні виявили переважно на відкритих ґрунтах. Так в Дніпропетровській області рослини конопель замаскували в полі соняшника. Поліція вилучили з цієї плантації понад 4 тисячі кущів конопель, а в Чернівецькій області виявили понад 9 тисяч нарковмісних рослин, які висадили серед посівів кукурудзи.
Для отримання наркосировини елітних сортів наркозбувачі в більшості випадків використовували теплиці, або інші спеціально переоблаштовані приміщення. В Одеській області викрили 300 квадратних метрів теплиць з посівами канабісу, де вирощували понад 5 тисяч рослин конопель. Наркоплантацію обробляла ціла група підпільних аграріїв. Рекордний посів нарковмісних рослин конопель викрили цього року у Івано-Франківській області. Поліція задокументувала злочинну групу, яка вирощувала рослини коноплі в теплицях площею 4 гектари, в яких працювало 20 найманих працівників. У результаті проведених обшуків вилучено близько 90 тисяч рослин коноплі та 1 тисячу 165 кг наркотичного засобу. Вартість наркотичної речовини, яку можна було б виготовити із виявлених та знищених росли становить понад 50 мільйонів євро.
Цього року в ході операції «МАК» поліція активно використовувала квадрокоптери. Таким методом було проведено понад 300 обстежень місцевості в 17 областях України та виявлено 54 факти незаконних посівів.
Загалом в ході оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «МАК» правоохоронці розпочали понад 1 863 кримінальних проваджень за фактами порушення вимог культивування нарковмісних рослин. У 63 % випадків правопорушникам повідомили про підозру.»

Деталі операції: https://www.npu.gov.ua/…/operacziya-mak-2019-policziya-vilu…
Відеосюжет — https://www.youtube.com/watch?v=jiRxNuWLzg0Источник

Mission News Theme от Compete Themes.