Покарання для еліти за алко-кермування
Нещодавнє показове покарання заступника міністра, який бухий кермував автівкою #Mercedes та був зупинений патрульними, наштовхнуло нас на пошук подібних випадків. Як виявилось, звільнення, а також притягнення до відповідальності бухих водіїв-можновладців доволі рідкісне явище.
Ось, дивіться:
+ суддя Стрийського міськрайонного суду пан Андрейків Ю у 2016 році кермував «під мухою» і відмовився від проходження тестів на стан сп’яніння. Справу закрито через відсутність складу адміністративного правопорушенння.
+ суддя Голосіївського райсуду м. Києва пан Бойко О у 2017 році потрапив бухий у ДТП. Суд присудив Бойко штраф у 10 тис гривень та позбавив водійського посвідчення на 1 рік. Вища рада правосуддя на основі цього рішення відсторонила пана від посади на пів року.
+ суддя Васильківського райсуду Корнієнко С у тому ж 2017 насмерть збив пішохода на пішохідному переході. Теж був бухий. Справу закрито за відсутністю складу злочину. Вища рада правосуддя звільнила суддю з посади.
+ суддя Києво-Святошинського суду пан Усатов Д у 2018 виїхав на зустрічну смугу і травмував іншого водія. Намагався взяти «лікарняний», типу дуже хворий і тд. Справу закрито через збіг терміну притягнення до відповідальності. У 2019 його звільнили. Звільнила Вища Рада Правосуддя. Але, ви не подумайте, звільнили не через те, що він бухий катався за кермом та відправив у лікарню іншого водія. Звільнили пана Усатова через те, що у 2015 він виніс незаконне рішення про накладення арешту на одну із будівель по вулиці Амосова.
+ депутат райради Ізмаїлу Пономаренко О у 2018 бухий за кермом намагався втекти від патрульних. Вироку досі немає.
+ народний депутат Березкін С взагалі передивився ідіотських відосів на Ютубі і пересів на пасажирське крісло, коли його зупинили. Вироку немає і не буде, бо у 2020 депутат помер.
+ заступник голови Голосіївської РДА пан Ткаченко Ю відмовився від проходження тесту на стан сп’яніння після ДТП та наїзду на патрульну. Вироку немає, але з посади звільнили.
+ суддя Турійського райсуду у 2019 вилетів бухий на зустрічну смугу, де «зустрівся» із вантажівкою. Справу закрито через відсутність складу правопорушення. ДБР відкрило справу знов, але вироку досі немає.
+ суддя Касаційного цивільного суду у складі ВСУ В. Сердюк також у 2019 був бухим зупинений патрульними і відмовився від проходження тесту на стан сп’яніння. Точної інформації немає, але кажуть, що суддя таки поніс покарання — штраф + позбавлення водійського посвідчення.
+ суддя Шостого апеляційного суду К. Бабенко намагався втекти від патрульних. Наздогнали, зупинили, але пан суддя від проходження тесту відмовився. Справу закрито через брак доказової бази.
+ пані депутатка Київської міськради Костенко Л. була за кермом Mercedes і також була зупинена патрульними. Відмовилася від проходження тесту. Разом з нею був пан Солончак В (заступник голови КМДА), який вдарив в обличчя патрульного та чинив супротив поліцейським. Костенко взяли на поруки, простими словами — покарення не понесла, а Солончака звільнили.
+ завершує наш бух-лист пан заступник міністра Немілостівий бухий за кермом + влаштував бійку з патрульними. Звільнений з займаної посади. Чи понесе покарання у суді — питання відкрите.
Цікаво також те, що після останнього випадка нарешті пішов якийсь рух (піар про кримінальну відповідальність не рахується). На наступному тижні депутати мають розглянути законопроект, який дозволяє правоохоронцям зупинити авто для того, щоб водій пройшов тест на стан сп’яніння. Зараз же копи мають право зупиняти авто лише у наступних випадках (визначені ст 35 Закону України «про Національну поліцію»):
- якщо водій порушив Правила дорожнього руху;
- якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
- якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення;
- якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;
- якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
- якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
- якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;
- якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
- порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв;
- якщо зупинка транспортного засобу, який зареєстрований в іншій країні, здійснюється з метою виявлення його передачі у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту.
До речі, остання із причин — вже викликала ряд невдоволень у «бляхерів», але то вже зовсім інша історія 🙂