Генеральний директор "Укроборонпрому" Сметанін вирішив залишити свою посаду.
Герман Сметанін іде з посади генерального директора "Укроборонпрому". Він не назвав причин звільнення, проте рішення збіглося з анонсованими кадровими змінами після трагедії у Вишневому.
Генеральний директор державної компанії "Українська оборонна промисловість" ( "Укроборонпром") Герман Сметанін заявив, що йде у відставку. Відповідний допис він поширив у вівторок, 14 липня, в соціальних мережах.
"Сьогодні я підводжу риску у своїй діяльності на посаді генерального директора акціонерного товариства 'Українська оборонна промисловість'. Мені було великою честю очолювати найбільшу оборонну компанію в Україні", - зазначив Сметанін.
На його переконання, головним здобутком "Укроборонпрому" є "сильна, професійна команда як всередині товариства, так і на підприємствах групи". "Це керівники, конструктори, інженери, технологи, виробничники, ветерани та всі, хто щодня працює заради результату", - написав він.
На завершення Сметанін висловив побажання новому керівнику та команді "успіхів у реалізації важливої державної місії".
Сметанін вирішив не розкривати причин своєї відставки, незважаючи на те, що Зеленський оголосив про кадрові зміни у зв'язку з трагедією, яка сталася у Вишневому.
Сметанін утримався від озвучення причин свого відходу з посади. Проте варто зазначити, що його рішення співпало за часом з раніше анонсованими президентом Володимиром Зеленським кадровими змінами в "Укроборонпромі", що стали наслідком вибухів складів у Вишневому Київської області в результаті російського ракетного удару.
Тоді внаслідок детонації боєприпасів, що зберігалися в приміщеннях заводу, який належить "Укроборонпрому", зазнали руйнувань або сильної шкоди сотні житлових будівель у забудові Вишневого в передмісті Києва.
Раніше стало відомо, що "Укроборонпром" ухвалив рішення про звільнення керівництва двох компаній у зв'язку з трагічними подіями, що сталися у Вишневому.
Сметанін двічі займав пост керівника "Укроборонпрому".
20 серпня 2025 року спостережна рада акціонерного товариства "Укроборонпром" ухвалила рішення про призначення Сметаніна на позицію генерального директора.
А вперше Сметанін очолив "Укроборонпром" 28 червня 2023 року. У вересні 2024 року його змінив на посаді колишній командувач Сил логістики ЗСУ Олег Гуляк. Сметаніна натомість призначили міністром з питань стратегічних галузей промисловості. Після відставки уряду Дениса Шмигаля він повернувся до компанії в статусі виконувача обов'язків.