Оперативні новини Києва

На шести тисячах залізничних станцій в Україні відсутні укриття.

На 6000 зупинках "Укрзалізниці" відсутні укриття та системи оповіщення. Очільник УЗ Олександр Перцовський зазначив, що на деяких пунктах, зокрема "Квітневому", де сталися трагедії, немає людей, які могли б організувати евакуацію.

На шести тисячах зупинок "Укрзалізниці" (УЗ) відсутні укриття. Цю інформацію повідомила пресслужба компанії у четвер, 6 серпня, в інтерв'ю DW.

Напередодні голова правління "Укрзалізниці" Олександр Перцовський в ефірі телемарафону розповідав про відсутність систем оповіщення та працівників залізниці на шести тисячах зупинних пунктів по Україні. Він також підтвердив, що на зупинному пункті залізниці "Квітневий", що у Броварському районі Київської області, де під час російської балістичної атаки 5 липня загинули восьмеро людей, не було модульного укриття.

Згідно з його словами, трагічна загибель людей стала наслідком повітряної детонації російської ракети С-400, яка була націлена на склади поблизу "Квітневого". Там зазвичай не працюють співробітники "УЗ", тому евакуацію не встигли провести. "За попередніми даними, це була балістична ракета С-400, а також були реактивні дрони, внаслідок чого сталася повітряна детонація. Вибух вразив дерева та людей — значна кількість загинула на місці", — зазначив Перцовський.

Шість тисяч відкритих зупинок без захисту.

Він зазначив, що на зупинних пунктах, таких як "Квітневий", на відміну від вокзалів і станцій, відсутні співробітники залізниці, які б контролювали евакуацію пасажирів у випадку небезпечних ситуацій. За його словами, в Україні налічується близько шести тисяч таких пунктів.

"Ці зупиночні пункти не оснащені засобами для сповіщення та не мають залізничного персоналу. У наших інформаційних каналах з'явилася інформація про затримки поїздів на цьому маршруті. Таким чином, немає можливості забезпечити присутність людей на місці для проведення евакуації на окремих зупинках," — зазначив голова правління "УЗ".

Згідно з графіком, останній потяг, що мав відправитися зі станції "Квітневий", був запланований на 21:59, але тривога в цю ніч була оголошена вже після півночі. На запит DW щодо причин затримок потягів, на момент публікації, "УЗ" не надала жодної відповіді.

Голова "УЗ": Громадяни повинні дотримуватись норм безпеки.

Він зазначив, що відповідно до встановлених норм, у умовах постійних атак Росії на залізничну інфраструктуру, "УЗ" вимушена призупиняти рух потягів та евакуювати людей до укриттів на вокзалах і станціях. Це, зокрема, було здійснено 5 липня на центральному вокзалі в Києві та на "Дарниці". Крім того, Перцовський підкреслив, що кожна особа повинна дотримуватися правил безпеки та самостійно направлятися до найближчого укриття.

"Жодним чином навіть ризик пропустити свій поїзд не вартує життя. Коли є загроза балістики, ракетних влучань, реактивних шахедів, то потрібно чітко знати, де є споруда цивільного захисту - найближча до місця роботи чи до місця, де люди перебувають, й туди переходити. Тому що на цих зупиночних пунктах немає працівників залізниці (які би могли скерувати. - Ред.)", - наголосив голова правління "УЗ".

Серед жертв на станції опинилися працівники складів.

На уточнююче запитання ведучої, хто має створити повноцінну споруду цивільного захисту біля платформи, Перцовський вказав, що в даному випадку йдеться про співробітників логістичних терміналів, тож "якщо там знаходиться велика кількість працівників, то я думаю, що і відповідні оператори цих логістичних центрів мають це робити".

Як писало BBC з посиланням на джерела в "УЗ", "люди вийшли по тривозі зі складів, але пішли на платформу замість укриття". Зокрема, в компанії "Сільпо" підтвердили загибель трьох своїх працівників на залізничній станції, куди, за даними підприємства, вони пішли, "щоб повернутися з іншого розподільчого центру додому".

Модульні укриття, перш за все, призначені для зон поблизу лінії фронту.

Після трагічного інциденту на станції "Квітневе" залізничний сектор зазнав критики в соціальних мережах через відсутність укриттів на цій зупинці. У той же час, Перцовський повідомив, що "УЗ" вже встановила 250 модульних укриттів, які забезпечують захист від FPV-дронів та уламків, зокрема в громадах, що знаходяться поблизу лінії фронту. Компанія анонсувала плани щодо розгортання понад 800 таких "модулів", які виготовляються на заводах "УЗ", ще 6 травня цього року в рамках "Плану стійкості "Укрзалізниці".

"Вони жодним чином, на жаль, не захищають від балістичної загрози (...) фокус захисту від FPV і від шахедних уламків сьогодні на прифронтові громади. Всюди потрібно паралельно мати правила, що при загрозі балістики (...) однозначно треба в повноцінні споруди цивільного захисту переходити. Тут іншого формату захисту немає, особливо, враховуючи те, що на платформах можуть бути сотні людей", - додав Перцовський.

За його словами, у компанії для всіх працівників проводять інструктаж "під підпис", де найближче укриття, та навчання, щоб персонал слідував правилам безпеки. "Тому тут однозначно, ми принаймні по своїх співробітниках саме так діємо - всюди позначаємо, знаходимо, відкриваємо, ремонтуємо, щоб наші колективи були убезпечені", - додав він.

Нагадаємо, що інфраструктура залізниці регулярно стає мішенню російських атак. Зокрема, 6 серпня у Лозовій на Харківщині була атакована залізнична станція - постраждали будівля вокзалу, контактна мережа та рухомий склад. Є загиблі та поранені залізничники. Відомо про двох загиблих чоловіків і вісьмох поранених, зокрема є ті, хто у важкому стані. В "УЗ" вказали, що на станції облаштовані укриття, а попередження про підвищену небезпеку оголосили завчасно. Розслідування обставин трагедії триває.

Читайте також