Оперативні новини Києва

Росія розпочала активну кампанію впливу на майбутні президентські вибори у Франції.

Депутат Європарламенту та ймовірний кандидат у президенти Франції на виборах наступного року Рафаель Глюксманн заявив, що став мішенню російської дискредитаційної кампанії, до якої причетне Головне розвідувальне управління РФ.

Глюксманн, який, згідно з прогнозами, планує висунути свою кандидатуру на пост президента Франції, повідомив, що Генеральний секретаріат з національної оборони та безпеки інформував його про "операцію з боку Росії", що "безпосередньо координувалася ГРУ".

Цю інформацію повідомляє видання Politico.

Видання звертає увагу, що це вже не перший випадок дискримінаційних спецоперацій російської розвідки проти ймовірних кандидатів на президентське крісло у Франції. Так, минулого тижня експрем'єр-міністр Едуар Філіпп, який є підтвердженим кандидатом у президенти, також став мішенню російської дезінформаційної кампанії.

Щодо Глюксманна, то його намагалися знецінити в статті на сайті, що наслідував популярне ліве новинне видання Blast. Також було опубліковано відео в соціальних мережах, в якому стверджувалося, що його партнерка Леа Саламе, ведуча новин у прайм-тайм на французькому державному телебаченні, намагалася підкупити інших журналістів, щоб вони висловлювалися позитивно про можливу кандидатуру Глюксманна.

Глюксманн відомий своєю критикою російського уряду. Він брав участь у подіях на київському Майдані 2013 року в Києві.

Для довідки: Наступні президентські вибори у Франції мають пройти навесні 2027 року.

Читайте також