Відповідь на атаки по портах. Широкомасштабна агресія з боку Росії.
Вранці та протягом дня 3 квітня під обстріл потрапили території Коростеня в Житомирській області, Обухівський район у Київській області, а також околиці столиці.
Вранці та вдень 3 квітня збройні сили Росії вчинили масштабну атаку на Україну, використовуючи дрони та ракети, запущені з стратегічних бомбардувальників Ту-95МС і винищувачів Міг-31К.
Під основний удар потрапила Київська область, зокрема передмістя столиці. Окрім цього ворог атакував Коростень на Житомирщині, Вінницю та Кропивницький.
Варто зазначити, що ворожі сили вже третій день поспіль здійснюють терор проти Харкова. Сьогодні російські війська знову атакували місто за допомогою ракет і дронів, що призвело до загибелі людей, а також до численних руйнувань і травмування мешканців.
Сьогодні під загрозою виявилися Обухівський, Бучанський та Фастівський райони Київської області. В результаті спостерігаються такі сумні наслідки:
У Вишневому Бучанському районі загинула одна людина. Рятувальники ліквідували загоряння автомобіля. Окрім цього, у місті "шахед" впав між дитячим садом і школою. У сусідніх житлових будинках розбиті вікна та пошкоджені балкони.
У Крюківщині пошкоджена покрівля житлової 5-поверхівки.
У Чабанах, що на території Фастівщини, сталася серйозна пожежа у ветеринарній клініці, внаслідок якої загинули всі тварини. Вогонь також охопив сусіднє авто та приватний будинок. В результаті інциденту постраждала одна особа.
У Обухівському районі сталося пошкодження квартири на п'ятому поверсі десятиповерхового житлового комплексу. На щастя, серед мешканців немає загиблих чи постраждалих.
У Житомирській області тривогу повітряного спостереження оголосили після 07:30. Повітряні сили повідомили про наближення ворожих дронів і ракет до цього регіону. Зокрема, під ударами противника виявився Коростень, де внаслідок прильоту сталася велика пожежа на одному з місцевих підприємств.
Крім того, згідно з повідомленням голови Житомирської обласної військової адміністрації Віталія Бунечка, противник здійснив атаки на житлові райони та об'єкти цивільної інфраструктури в регіоні.
"На даний момент зафіксовано одну загиблу особу, а чотирьох постраждалих рятувальники змогли витягнути з-під завалів. За попередніми даними, щонайменше 15 житлових будинків отримали пошкодження. Роботи з пошуку та порятунку, а також гасіння пожеж і ліквідації наслідків продовжуються", - повідомив він у Telegram.
Російський терор проти Харкова триває вже третій день поспіль. За словами мера міста Ігора Терехова, нинішня серія ударів стала чи не наймасовішою за весь час повномасштабної війни та найважчою від початку року.
Сьогодні противник знову здійснив комбіновану атаку, використовуючи ракети та бойові дрони, які рухаються набагато швидше за звичайні безпілотники.
Результати нападів:
Роботи з усунення наслідків обстрілів масштабні, а окупанти регулярно влучають в одні й ті самі місця.
"За всіма цими руйнуваннями ховається ще й глибоке виснаження. Сирени лунають безперервно вже тривалий час. Витримувати такий психологічний тягар і перебувати в постійній небезпеці вкрай важко для всіх. Проте Харків знаходить сили завдяки своїм мешканцям", - зазначив мер.
Атаки на територію школи у Вишневому, ветеринарну клініку в Чабанах, житлові комплекси та акти терору в Харкові – це, як безсоромно зазначили у ворожому Міністерстві оборони, є реакцією на українські удари по російських портах.
Противник традиційно стверджує, що бив по "об'єктам військово-промислового комплексу та енергетики України, які забезпечують їх роботу".
Окупанти також підтвердили, що протягом цього тижня здійснили "шість групових ударів". Вони переконують, що нібито вразили "об'єкти паливної, транспортної та портової інфраструктури, що використовуються на користь ЗСУ, військові аеродроми, цехи виробництва та місця підготовки до запуску ударних безпілотних літальних апаратів дальньої дії, а також пункти тимчасової дислокації українських озброєних формувань та іноземних".