Press "Enter" to skip to content

Кого планується призначати на керівні посади в МОУ

Лієв Олександр Сергійович, 16.05.1976 р.н., уродженець м.Ухта Республіки Комі РФСР (РФ).

Пройшов конкурс на заступника начальника ДДЗ (департаменту державних закупівель ) МО

Протягом 2002-2005 років виступав одним із організаторів та учасників антиукраїнських заходів (проросійські пікети, демонстрації, марші, перекриття доріг тощо) на території АРК.

У лютому 2006 року був одним із організаторів проросійських блок-постів під час спроб встановлення українськими органами влади контролю над кримськими маяками, які незаконно використовувались ЧФ РФ.

19-20 березня 2009 року був одним із організаторів та учасників зібрання представників російських общин, на якому виступив з промовою щодо проблем російськомовної громади в Україні та необхідності активізації політики Росії відносно України по її захисту. Виступ Лієва О.С. був настільки позитивно оцінений присутніми на заході 4-ма депутатами Держдуми РФ, що про нього доповідалось тодішнім голові Держдуми РФ Б.Гризлову та Прем’єр-міністру РФ В.Путіну в контексті необхідності підтримки та перспективного використання молодого проросійського активіста.

В березні 2009 року, на запрошення О.Лієва, Чернівецьку область відвідав депутат Держдуми РФ Роберт Шлегель (колишній прес-секретар російського проурядового молодіжного радикального руху «Наши», член партії «Единая Россия»).

У травні 2009 року О.Лієв приймав участь в роботі конференції «Укрепление российско-украинской дружбы» (за участі депутата Держдуми РФ Дмитра Сабліна), під час якої виступив з основною доповіддю про необхідність активізації позицій російськомовного населення України та агітував за ідею приєднання України до «Євразійського кластеру економіки» на чолі з РФ.

В серпні 2010 року вступив до «Партії регіонів» та очолив Міністерство курортів і туризму АРК. Протягом 2009-2014 років активно підтримував тісні контакти з представниками бізнесових та політичних кіл РФ. В якості нагороди за відстоювання на території України інтересів РФ був нагороджений т.зв. «імператорським орденом дому Романових: «Служу Отечеству!» – «імператорським орденом Святої Анни третього ступеня».

У березні 2014 року на початку окупації АР Крим та у день проведення псевдореферендуму О.Лієв неодноразово виступав з публічними заявами на кримському республіканському телебаченні та в соціальних мережах, в яких виправдовував російську анексію Криму та акцентував на тому, що «Крим має право стати самодостатнім».

Кар’єрний ріст Лієву О.С. забезпечив Куліш В.І., який у 2000-х роках під час перебування на державній посаді в АРК забезпечив, при допомозі О.Лієва, приватизацію підприємства «Титан» комерційними структурами, підконтрольними російським фінансово-промисловим групам. В 2006 році після призначення Куліша В.І. на посаду голови Чернівецької обласної державної адміністрації, останній призначив О.Лієва радником голови ОДА, а потім – заступником апарату голови ОДА, заступником директора по економічним питанням ДП «Чернівецький облавтодор», начальником Головного управління регіонального розвитку, архітектури та інфраструктури Чернівецької облдержадміністрації.

Після прибуття в Чернівецьку область О.Лієв фінансував активізацію т.зв. «російського руху» в регіоні, сприяв налагодженню контактів представників російської громади з російськими дипломатами та російськими шовіністичними структурами. Також ініціював процес створення в м.Чернівці «Російського культурного центру» та в подальшому надавав підтримку у спробах створенні на території регіону проросійської політичної сили.

За період роботи в державних установах (ДП «Чернівецький облавтодор»; Головне управління регіонального розвитку, архітектури та інфраструктури Чернівецької облдержадміністрації; Міністерство аграрної політики та продовольства України; АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України») отримав репутацію організатора тіньових схем з розкрадання бюджетних коштів.

Так, тільки за результатами перевірки діяльності посадових осіб Головного управління регіонального розвитку, архітектури та інфраструктури Чернівецької облдержадміністрації (Управління було розпорядником коштів, які виділялися Урядом України на подолання наслідків повені 2008 року), заступника О.Лієва у 2009 році було заарештовано та засуджено за розкрадання бюджетних коштів – за даними обласної прокуратури, чиновники нанесли збитків державі на 9 млн. грн. Сам Лієв О.С. на період слідства терміново виїхав до АР Крим, де працював до 2014 року.

Лієв О.С. неодноразово виступав фігурантом кримінальних правопорушень у 1999 та 2005 роках за ст.81 (розкрадання державного або колективного майна шляхом крадіжки) КК України та ст.ст. 293 (групове порушення громадського порядку та роботи транспорту) та 366 (службове підроблення особової справи про наявність диплому про вищу освіту) КК України, що приховував під час свого призначення в державні установи.

Протягом 2018-2021 років фігурує у кримінальних провадження, відкритих за фактами привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем шляхом фіктивного влаштування родичів, обслуговуючого персоналу (доглядальниця за дітьми) та співробітників підконтрольних йому комерційних структур на посади у АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Так, на даний час слідчими Державного бюро розслідувань розслідується кримінальне провадження №62021000000000542, відкрите на підставі матеріалів перевірки Державною аудиторською службою діяльності АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та виявлених фактів протиправної діяльності Лієва О.С. на посаді директора вказаної структури.

Mission News Theme by Compete Themes.